reklama

V máji ukončia rekonštrukciu ZŠ Gorkého, mesto žiada o európske peniaze aj pre ďalšie školy

V polovici februára odštartovala druhá časť rekonštrukcie Základnej školy na Gorkého ulici v Trnave. Nenavratný finančný príspevok vo výške 1,36 milióna eur získalo mesto Trnava z európskych fondov, zvyšnými asi 70-tisícami eur sa na projekte spolupodieľa trnavská samospráva.

V rámci obnovy dostane škola novú strechu, okná, dvere a podlahy. Rekonštrukcia sa dotkne aj elektroinštalácie a pôvodných vykurovacích telies. Energetická náročnosť 50 rokov starého objektu sa zníži podľa odhadov až o 20 percent.

Obnova jedného z pavilónov ZŠ na Gorkého ulici – pred a počas rekonštrukcie

Foto: mesto Trnava

„Stavebná fáza projektu začala v júli 2010. Najskôr boli uskutočnené demontáže starých okien a dverí, úprava podlahových plôch, demontáž vykurovacích telies a elektroinštalácie. Objekt dostal nové plastové okná a dvere, nové elektrické rozvody, postupne sa pracuje na kanalizačnom systéme. Do konca roka 2010 sa uskutočnili práce na tepelnej izolácii vonkajšieho plášťa objektov, prišlo aj k montáži novej strešnej konštrukcie,“ konkretizoval vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.
Stavebné práce sa uskutočnili na troch učebňových pavilónoch, v ktorých sa nachádza 24 tried.

V priebehu januára a februára začali prípravené práce rekonštrukcie strechy a výmeny okien na hlavnom pavilóne školy, samotné stavebné práce druhej etapy odštartovali 15. februára. Zhotoviteľ stavby predpokladá s ukončením stavebných prác v priebehu mája tohto roka.

Súčasťou dotácie pre ZŠ Gorkého bola aj dodávka piatich počítačových zostáv, stolíkov a stoličiek a pásového mobilného schodolezu. Školu navštevuje viac ako 600 žiakov, v štyroch triedach sa venujú deťom s poruchami učenia či mentálnym postihnutím.

Mesto Trnava podalo v minulosti viacero projektov v snahe o získanie dotácie na rekonštrukciu ďalších školských zariadení.
Pre ZŠ na ulici K. Mahra chce samospráva získať na modernizáciu a obnovu objektu školy 247-tisíc eur,  na zateplenie, výmenu okien a zariadenia jedálne ZŠ na Námestí SUT na Kopánke plánuje mesto získať 142-tisíc eur. Ďalších 130-eur očakáva na rekonštrukciu ZŠ Kubinu.
Mesto žiada o grantové prostriedky z európskych fondov aj na projekt športových multifunkčných ihrísk pre základné školy na Bottovej, Vančurovej a Atómovej ulici. Výška grantových prostriedkov má dosiahnuť 595-tisíc eur.

Piatimi percentami zo získaných financií sa na jednotlivých projektoch spolupodieľa aj samotné mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2011 16:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.