reklama

V pondelok vystúpi v Trnave newyorská jazzová formácia Chris Byars Quartet

V pondelok 28. marca od 19. hodiny sa uskutoční v novom krídle Kopplovej vily na Zelenom kríčku koncert newyorskej jazzovej formácie Chris Byars Quartet. Podujatie organizuje Galéria Jána Koniarka v spolupráci s Veľvyslanectvom USA na Slovensku, mestom Trnava a Trnavským samosprávnym krajom.

Okrem koncertu v Trnave sa Chris Byars Quartet predstaví v Bratislave, Nitre, Topoľčanoch, Banskej Štiavnici a v Kremnici.

Vstup na koncert je voľný.

Chris Byars Quartet

Foto: jalc.org

Informácie o členoch amerického jazzového zoskupenia:

Chris Byars, tenor saxofón – rodák z New Yorku, naštartoval svoju kariéru ako šesťročný, keď spieval s Metropolitan Opera Company. Hre na saxofón sa začal venovať v štrnástich rokoch. Je rovnako uznávaný ako vynikajúci skladateľ a aranžér, o čom svedčí viacero prestížnych cien, grantov a odmien, ktoré dostal od mnohých organizácií vrátane The Tanne Foundation and Chamber Music America. Chris pôsobil na fakulte jazzu v Lincoln Center a v roku 2009 bol ocenený hlavným grantom za 18 dielnu sériu, ktorá priviedla jazz a hudbu Bashira Quasima do verejného školského systému v New York City. Spolu s Ari Rolandom vedie pokračujúci program “Bi-Communal Jazz Futures” na Cypre, sponzorovaný Velvyslanectvom USA v Nikozii.

Ari Roland, basa – už v šestnástich rokoch profesionálne hral na basu v New Yorku, takisto sa mu dostalo 5-ročného štandardného vzdelania v The Juilliard School. Pracoval s množstvom najvýznamnejších postáv jazzu, vrátane Barry Harris, Betty Carter, Lou Donaldson, Wynton Marsalis, Marcus Roberts and Harry Connick Jr. Jeho dve CD ako vedúceho kapely od Small Records si zaslúžili obrovské nadšenie kritiky v medzinárodnej jazzovej tlači a jeho tretie CD “New Music” bolo uvedené v septembri 2009. V posledných troch rokoch cestoval ako “Veľvyslanec Jazzu” pre Ministerstvo zahraničných vecí USA do 26 rôznych krajín v rámci 41 programov.

Zaid Nasser, alt saxofón – narodil sa a vyrástol v New Yorku, je synom majstra jazzu a blues Jamila Nassera, učil sa priamo od samothných legiend jazzu. V 19 rokoch sa vrátil do Memphisu, rodného mesta blues, dva roky hral s Calvinom Newbornom. Keď sa vrátil do New Yorku, bol hlavným sólistom Panama Frances “Savoy Sultans” s priekopníckym jazzovým organistom Billom Doggettom. Jeho CD bolo mnohými kritikmi zahrnuté do ročného “Top Ten” listu. Zaid ostal pôsobiť v New York City. Takisto koncertoval v Európe, na strednom východe a celej Ázii ako vedúci kapely a pre Ministerstvo zahraničných vecí.

Keith Balla, bicie – narodený v Austin, Texas, v roku 2004 sa presťahoval do New Yorku. V 17-tich rokoch začal Keith profesionálne pracovať v New Yorku. Študoval pod vedením majstra a učiteľa v bubnovaní Kennyho Washingtona. Koncertoval v USA, Európe a Ázii, pôsobí v New Yorku kde spolupracuje s množstvom tamojších mladých, dynamických a vplyvných jazzových umelcov. Založil spolok jazzových bubeníkov všetkých úrovní v Amerike aj mimo nej a potom ako vydal debutové CD v roku 2008, pokračuje v nahrávaní v New Yorku.

Ulož ako PDF
Napísal 23. marca 2011 23:33. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.