reklama

Saxofón v klasickej hudbe vám vyrazí dych. V Malom Berlíne sa predstaví svetoznámy Raschèr Saxophone Quartet

Presvedčte sa, že saxofón nie je ani zďaleka len nástrojom jazzu. „Niektoré použité techniky a zvukové efekty ľuďom vyrazia dych,“ tvrdí skvelý slovenský klavirista a saxofónový nadšenec Ladislav Fančovič.

Kultúrne centrum Malý Berlín venuje svoju koncertnú sériu b minor klasickej hudbe. V rámci nej vystúpi už v stredu 9. marca 2022 svetoznáme kvarteto Raschèr Saxophone Quartet vo výnimočnom spojení práve s Ladislavom Fančovičom.


Raschèr Saxophone Quartet

Raschèr Saxophone Quartet sú nekorunovaní králi saxofónu. Kvarteto založil pred vyše 50 rokmi priekopník klasického saxofónu, Sigurd Raschèr a dnes sú považovaní za jedno z najlepších saxofónových kvartet na svete. Koncertovali v najvýznamnejších koncertných sálach po celom svete.

Na Slovensku sa doposiaľ predstavili len počas majstrovských kurzov v Bratislave. Spolu s koncertmi v Bratislave a v Košiciach teda ide o ich prvé vystúpenia pre širšiu verejnosť na Slovensku. Koncert v Malom Berlíne bude oproti zvyšným oveľa intenzívnejší – koná sa v komornej atmosfére na rozdiel od veľkých koncertných sál.

V programe zaznejú najmä diela z 20. a 21. storočia. „Divákov čaká veľmi zaujímavá dramaturgia pozostávajúca aj zo skladieb, ktoré na Slovensku neboli ešte nikdy uvedené. Takou je dokonca aj skladba relatívne staršieho dáta, jedná sa o kvinteto Wolfganga Amadeusa Mozarta, ktoré uvedieme v premiére v mojej úprave pre saxofónové kvarteto a klavír,“ uviedol Fančovič.

Vstupné na koncert je v predpredaji 13 €, na mieste 16 € a pre študentov, seniorov a ZŤP vo výške 8 €.

Lístky je možné kúpiť si online na webovej stránke centra (https://www.malyberlin.sk/eventy/rascher-saxophone-quartet-ladislav-fancovic-b-minor/). Malý Berlín sídli na Štefánikovej 4 v Trnave.

Vstup na toto podujatie je povolený všetkým účastníkom s respirátormi. Malý Berlín robí všetko pre zdravie divákov. Na ich webovej stránke (www.malyberlin.sk/bezpecne-na-kulturu-2) si môžete prečítať o ich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.


Ladislav Fančovič

FOTO: Rudolf Baranovič

Ulož ako PDF
Napísal 7. marca 2022 14:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.