reklama

Netradičné hudobné spojenia na pódiu Malého Berlína

Kultúrne centrum Malý Berlín prinesie v sobotu 4. decembra 2021 o 19:00 ďalší výnimočný koncert! V rámci série b-minor, ktorá sa venuje klasickej hudbe 20. a 21. storočia, sa predstaví trio s medzinárodným obsadením pod názvom The Saxophone Connections. Kombinácia huslí, violončela a altového saxofónu sľubuje nevšedný zážitok.

Členmi netradičného zoskupenia sú členka Slovenskej filharmónie Leila Akhmetova (husle, Kazachstan), zástupca koncertného majstra skupiny violončiel Slovenskej filharmónie Ken Wassim Ubukata (violončelo, Francúzsko) a Ladislav Fančovič (altový saxofón, Slovensko), jeden z najvšestrannejších hudobných umelcov česko-slovenskej scény.


The Saxophone Connections

FOTO: Alexander Trizuljak

Saxofón je v interpretácii klasickej hudby veľmi zriedkavý jav. Ladislav Fančovič, jeden z významných predstaviteľov európskeho interpretačného umenia, ho druhý rok študuje na Fontys University v Holandsku pod vedením svetovo uznávaného skladateľa a dirigenta Andreasa van Zoelena.

Spojením so spomenutými členmi Slovenskej filharmónie a za použitia správnej techniky sa snaží ukázať, že tento nástroj môže znieť nádherne aj v takejto raritnej kombinácii. Počas koncertu zahrajú skladby viacerých významných skladateľov, ktorí sa tvorbe pre altový saxofón v minulosti venovali.

Na koncerte sa predstaví aj špeciálny hosť, ktorým bude člen Pressburg Saxophone Quartet, Ján Gašpárek. S Ladislavom Fančovičom zahrajú spolu skladbu pre dva altové saxofóny od Paula Hindemitha.

Podujatie prebehne zadarmo online na stránke www.facebook.com/MalyBerlin. K sledovaniu koncertu nie je potrebná registrácia na tejto sociálnej sieti.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 2. decembra 2021 8:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.