reklama

Netradičné hudobné spojenia na pódiu Malého Berlína

Kultúrne centrum Malý Berlín prinesie v sobotu 4. decembra 2021 o 19:00 ďalší výnimočný koncert! V rámci série b-minor, ktorá sa venuje klasickej hudbe 20. a 21. storočia, sa predstaví trio s medzinárodným obsadením pod názvom The Saxophone Connections. Kombinácia huslí, violončela a altového saxofónu sľubuje nevšedný zážitok.

Členmi netradičného zoskupenia sú členka Slovenskej filharmónie Leila Akhmetova (husle, Kazachstan), zástupca koncertného majstra skupiny violončiel Slovenskej filharmónie Ken Wassim Ubukata (violončelo, Francúzsko) a Ladislav Fančovič (altový saxofón, Slovensko), jeden z najvšestrannejších hudobných umelcov česko-slovenskej scény.


The Saxophone Connections

FOTO: Alexander Trizuljak

Saxofón je v interpretácii klasickej hudby veľmi zriedkavý jav. Ladislav Fančovič, jeden z významných predstaviteľov európskeho interpretačného umenia, ho druhý rok študuje na Fontys University v Holandsku pod vedením svetovo uznávaného skladateľa a dirigenta Andreasa van Zoelena.

Spojením so spomenutými členmi Slovenskej filharmónie a za použitia správnej techniky sa snaží ukázať, že tento nástroj môže znieť nádherne aj v takejto raritnej kombinácii. Počas koncertu zahrajú skladby viacerých významných skladateľov, ktorí sa tvorbe pre altový saxofón v minulosti venovali.

Na koncerte sa predstaví aj špeciálny hosť, ktorým bude člen Pressburg Saxophone Quartet, Ján Gašpárek. S Ladislavom Fančovičom zahrajú spolu skladbu pre dva altové saxofóny od Paula Hindemitha.

Podujatie prebehne zadarmo online na stránke www.facebook.com/MalyBerlin. K sledovaniu koncertu nie je potrebná registrácia na tejto sociálnej sieti.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 2. decembra 2021 8:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.