reklama

Skvelí koncertní improvizátori zavítajú do Malého Berlína

Kultúrne centrum Malý Berlín privíta v piatok 3. júna o 20.00 h pestrú zostavu hudobníkov z Česka, Nemecka a Slovensko – vystúpia skupiny KARM a Ranjevš & Óbasz.

Karm je česko-nemecká dvojica, ktorú tvorí skvelý hráč na plátkové nástroje Michal Wrobleski a gitarista Torsten Papenheim. Dvajica vytvára na svojich koncertoch skvelú a nečakanú atmosféru.

Nevšednými zvukmi, ktoré zo svojich nástrojov dokážu dostať, vytvárajú unikátne hudobné predstavenie s úplne nečakaným koncom. Snové pasáže sa nečakane striedajú s hlučnými, pričom budete obdivovať ich inštrumentálnu zručnosť.


Karm

Ranjevš & Óbász je česko-slovenská spolupráca bubeníka Jakuba Švejnara a elektronického gitaristu Štefana Szabóa.

Jakub drží opraty bicích pevne v rukách a presne určuje rôznorodé tempo piesní. Štefan sa so svojou gitarou pohráva a vytvára nepredvídateľné polohy.

Spolu tvoria kompaktný celok na hrane viacerých žánrov s prvkami noise, indie a seversky rozjímavej ambientej zvukomaľby, no načrú aj do blues. Koncert je vždy nepredvídateľný a keď sa pustia do improvizácie, vynikne ich prirodzená zohratosť.

Koncerty plné nečakaných hudobných postupov si na pódiu Malého Berlína môžete vychutnať v piatok 3. júna 2022 o 20.00 h.

Vstupné na podujatie je 5 € v predpredaji, 8 € v deň podujatia.

Zľavnené vstupné pre študentov, seniorov a ZŤP je 4 €. Diváci si môžu vstupenky zakúpiť na stránke www.malyberlin.sk (https://www.malyberlin.sk/eventy/koncert-karm-ranjevs-obasz/).

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.


Ranjevš & Óbász

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2022 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.