reklama

Starostov trápi množstvo kamiónov na obecných cestách

Na pôde Úradu Trnavského samosprávneho kraja sa uskutočnilo stretnutie vedenia TTSK a zástupcov regionálneho Združenia miest a obcí regiónu JE Jaslovské Bohunice. Pred starostov predstúpili predseda TTSK Tibor Mikuš, spolu s tromi podpredsedami J. Kvardom, Z. Čambalom a A. Hambálkom. Rokovanie sa uskutočnilo v rámci projektu „Otvorená územná samospráva“.

V úvode vyhodnotil predseda napĺňanie Memoranda o spolupráci medzi TTSK a regionálnym združením ZMO JE J. Bohunice. Skonštatoval, že sa darí realizovať jednotlivé body spolupráce oboch partnerov. Dôkazom sú spoločné prezentácie na veľtrhoch, kde v stánkoch TTSK spoluvystavovali aj mestá a obce nášho kraja. Podarilo sa úspešnej uviesť do života Krízové centrum v Trnave, ktoré za svoj krátky čas ukázalo svoje opodstatnenie. „Krízové centrum je zaplnené a určite by bolo prínosom, keby si svoje miesto našlo aj v iných častiach kraja. V tom budeme potrebovať pomoc aj primátorov miest,“ povedal predseda TTSK T. Mikuš.

Prítomní ocenili zriadenie a fungovanie Centrálneho krízového fondu. Túto aktivitu cenil aj minister vnútra, ktorý ju dal za príklad aj iným krajom. Predseda TTSK T. Mikuš vyzval aj ďalšie obce, aby sa k tejto iniciatíve pripojili. „Kto neprispeje v období, keď má tú možnosť, nemôže počítať s pomocou, keď ju bude potrebovať. Len pripomínam, že kraj dal do fondu za každého obyvateľa viac ako obce a pritom si nenárokuje na čerpanie. Čerpať môžu tí, ktorí na to majú oprávnený nárok.“

Starostov obcí, ako aj občanov kraja trápi aj zvýšená frekvencia ťažkej nákladnej dopravy v obciach. Kamióny navyše ničia cesty, ktoré kraj v rámci generálnej rekonštrukcie ciest opravil. „Písal som listy ministrovi dopravy aj predsedníčke vlády. Poslal som im aj viaceré petície, no stále bez odpovede. Zdá sa však, že sa tu sa črtá na lepšie časy a možno sa čoskoro dočkáme legislatívneho zákazu tranzitnej dopravy po cestách 2 a 3. triedy,“ povedal T. Mikuš.

Trnavský samosprávny kraj aj v tomto roku pokračuje v rekonštrukcii ciest vo svojom vlastníctve. V rámci Regionálneho operačného programu plánuje v tomto roku opraviť ďalších 138 kilometrov ciest vo všetkých okresoch kraja.

Patrik Velšic
hovorca TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2011 8:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.