reklama

Z hrdzavej vlajkoslávy na vstupe Štadióna A. Malatinského bolia oči

Približne 100 miliónov korún (vyše troch miliónov eur) investovalo mesto Trnava v ostatných rokoch do Štadióna Antona Malatinského. Vyhrievaný trávnik, výstavba novej západnej tribúny, rekonštrukcia osvetlenia a ďalšie menšie investície zlepšili stav a prispeli aspoň k akej-takej modernizácii podľa mnohých, a nielen Trnavčanov, najfutbalovejšieho stánku na Slovensku.

Hoci štadión nesúci hrdé meno veľkého Toni-Báčiho Malatinského by „zniesol” ešte aj zo tri ďalšie 100-miliónové investície, každý logicky uvažujúci si uvedomuje, že v súčasnosti je takéto želanie len veľmi vzdialeným snom. Asi ešte vzdialenejším ako výstavba nového štadióna.

A hoci dnes každý vyplakáva a peňazí na rozhadzovanie jednoducho niet, máme jeden tip pre Správu kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava.

Ak by vám čírou náhodou zostávalo v rozpočte voľných zopár stoviek eur a nevedeli by ste si dať rady čo s nimi, dajte, prosím, premaľovať žrde na hlavnom vstupe do areálu ŠAM. Pozornejší pohľad na tie nešťastné zhrdzavené stĺpy je totiž už dosť dlho doslova boľavý.

Raz je to oficiálny a hlavný vstup na štadión, preto ak aj nemáme čím reprezentovať, tak si aspoň nerobme hanbu. Veď nejde o žiadnu nereálnu investíciu.
Nakoniec, možno by sa aj dobrý sponzor našiel, ktorý by farbu podaroval, keby bolo najhoršie…

Ťažko nám je odhadnúť kedy sa tu maľovalo naposledy, ale ak sa tak človek zahľadí na schátralý stav vlajkoslávy, musí mať pocit, že poslední majstri tu maľovali ešte v časoch, kedy možno Vladovi Ekhardtovi akurát začali rašiť fúziky a Miro Karhan azda ešte dral lavice v športovej triede na vtedajšej ZŠ Lomonosovova.

Ďalšie fotografie:

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2011 14:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Z hrdzavej vlajkoslávy na vstupe Štadióna A. Malatinského bolia oči”

 1. 1
  deMayer says:

  myyyyyyy ta spartak nigdy neopustiiiiime… : )
  budovatelsku brigadu treba spravit.

 2. 2
  vlaDyka says:

  Ja zase dávam do pozornosti “zrekonštruovanie” pamätníka na Rybníkovej, vedľa potravín…. Minulý víkend tam partia mladých doplnila kosák s krížom (namiesto kladiva….) na najvyššie rameno a celé to vymaľovala….

 3. 3
  vlaDyka says:

  A ešte jedna vec ma/nás napadla….popri takto vyzerajúcej úprave areálu štadióna.
  Ukazujem prstom na polia tesne za hranicou/tabuľou konca mesta….. Za Tesco-m, Kaufland/Nay, či oproti Suzuki a novostavanému McDonald’s, atď., atď….medzi nami už nazývané “sáčkové polia”. Porovnateľne tak s A.S.A. kopcom…. !
  Domáci si už zjavne zvykol, no návštevníkovi mesta (ergo turistovi, účastníkovi cestovného ruchu) dať po papuli takýmto vjazdom do mesta cez smetisko – a to nemyslím len stále nezmenené miesto/-a okolo Vodojemu, popri odstavených kamiónoch na pôvodne chodníku na Piešťanskej…. – to je už mi len uvítanie !

  • 3.1
   danTT says:

   Ked tak pozerám na fotky tej vlajkoslávy, prvé čo ma napadlo je že úplne korešpondujú so stavom v klube FCST (aj keď štadion je mestský a klub nie)….

   • 3.1.1
    lgaren says:

    Prečo mám pocit, že tento stav poorovi vyhovuje? Na zápasí chodí čoraz menej fanúšikov, štadión chátra,..Prečo je nereálne postaviť nový mestský štadión, komu by to vadilo? Kto odradil Švajčiarov od investície? Myslím si, že mesto tú investíciu nestoplo. Asi je to nereálne, ale mesto by mohlo byt aj majiteľom klubu. Bez škodných!!!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.