reklama

Mc Donald’s čoskoro otvorí v Trnave svoju druhú reštauráciu

Šestnásť rokov po otvorení prvej reštaurácie americkej siete značky Mc Donald’s na Hlbokej ulici pribudne v Trnave ďalšia. Na Novej ulici pri juhovýchodnej časti obchvatu mesta, v novovznikajúcej obchodnej zóne, finišujú stavebné práce na výstavbe druhého trnavského Mc Donaldu. Podľa slov prevádzkovateľa reštaurácií Antona Novotného otvorenie je predbežne naplánované na koniec mája alebo začiatok júna 2011.

„Naša druhá reštaurácia bude väčšia a modernejšia, než je tá súčasná na Hlbokej ulici. Interiér bude zariadený v novom dizajn manuále spoločnosti, my sme sa rozhodli pre typ Wood and Stone. Znamená to, že v priestoroch bude hrať prím drevo a kameň. Mc Donald’s sa chce riešením interiérov a použitými materiálmi posunúť do vyššej kategórie. V tomto nie práve jednoduchom období z pohľadu ekonomickej situácie investuje Mc Donald’s pomerne významné finančné prostriedky do výstavby nových reštaurácií, ale aj do rekonštrukcie starších,“ vysvetľuje A. Novotný.

Druhý Mc Donald’s je situovaný v tvoriacej sa obchodnej zóne neďaleko obchvatu

Prevádzkovateľ očakáva po otvorení novej reštaurácie prekvapené reakcie zákazníkov na netradične zariadený interiér, ktorý sa vymyká doteraz zažitým predstavám.
„Uvedomujeme si, že ide o úplne odlišný štýl interiéru, než na aký sú naši zákazníci zvyknutí. Je potrebné pripomenúť, že použité budú kvalitné materiály, zaujme iste aj kombinácia storočných drevených dosiek s inými typmi dreva či kameňa. Vnútorné vybavenie reštaurácie má za cieľ pôsobiť príjemne a teplo, som presvedčený, že interiér bude pôsobiť aj ako rarita. V rámci Slovenska, v Maďarsku ani v Českej republike v súčasnosti tento typ interiéru nenájdete. Dizajn v štýle Wood and Stone je možné vidieť najbližšie v dvoch reštauráciách v Rakúsku,“ pripomína.
Podľa Novotného samotný Mc Donald’s by rád videl tento typ interiéru vo viacerých reštauráciách, no žiaden z prevádzkovateľov u nás či v okolitých krajinách doteraz nenašiel odvahu zariadiť reštauráciu týmto spôsobom. „Ja som sa doň okamžite zamiloval. Som si vedomý, ži idem istým spôsobom s kožou na trh. Ale povedal som si, že budem prvý na Slovensku a myslím si, že Trnava si zaslúži byť v tomto smere výnimočnou,“ otvorene priznáva.

Štýlový interiér bude jediným svojho druhu na Slovensku

V novom trnavskom Mc Donalde nájdu zákazníci okrem tradičných služieb a produktov aj novinku v podobe kaviarne Mc Café. „Zákazníkom tu ponúkneme veľké množstvo druhov tej najkvalitnejšej kávy podávanej v porceláne, a tiež vynikajúce zákusky. Verím, že praví kávičkári si k nám nájdu cestu veľmi rýchlo.“

Nová reštaurácia bude mať kapacitu 120 miest na sedenie, približne o 25 viac, než akou disponuje reštaurácia na Hlbokej ulici. Väčšiu kapacitu bude mať aj parkovisko. Samozrejmosťou bude služba výdaju jedla priamo do auta, ktorú zákazníci poznajú pod označením Drive. Novinkou je tu moderný systém objednávania, kde zákazník namiesto objednávania si u obsluhy bude hovoriť do mikrofónu a uvidí svoju objednávku na obrazovke. Skúsenosti hovoria, že tento systém je rýchlejší ako ten tradičný, ktorý poznáme dnes.
Do budúcnosti bude pripravené aj možné rozšírenie služby Drive o druhý jazdný pruh.

Prevádzkovateľ sľubuje aj zariadenie terasy v kaviarenskom štýle, rodiny s deťmi ocenia inštaláciu tzv. Playlandu s hracími prvkami, reštaurácia bude obkolesená množstvom kvalitnej a starostlivo udržiavanej zelene.

V novom Mc Donalde nájde prácu asi 40 ľudí.


Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2011 6:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.