reklama

Žijeme a učíme sa s úsmevom v Súkromnej materskej škole SMILE

Najnovšie poznatky novovytvárajúceho sa vedného odboru neurodidaktiky potvrdzujú už dávno tvrdené fakty, že prvých 6 rokov života človeka je najdôležitejšie obdobie pre jeho rozvoj. Mozog je dostatočne plastický na prísun veľkého množstva nových informácií , budujeme si základy nášho myslenia, uvažovania a schopnosti učiť sa.

Ranné detstvo je optimálne obdobie na jazykové vzdelávanie. Výsledky posledných výskumov ukazujú, že dieťa je schopné v období od 2 do 6 roku života zvládnuť učiť sa niekoľko jazykov paralelne. Učenie samozrejme nie je zámerné zo strany dieťaťa, ktoré je najmä pozorovateľom diania okolo neho. Preto, ak chceme využiť pripravenosť a otvorenosť pre jazyky v rannom veku, mali by sme citlivo metodicky pôsobiť na dieťaťa bez negatívnych dopadov na jeho rozvoj.

10-ročná skúsenosť práce s deťmi v rannom veku v anglickom jazyku ma presvedčili o pravde tvrdených faktov z vedeckej sféry. V roku 2008 som sa rozhodla založiť prvé bilingválne zariadenie SMILE pre deti od 1,5 roka. Od roku 2010 sme v sieti škôl MŠ aj ako materská škola SMILE pre deti od 2 rokov.

V príjemnej rodinnej atmosfére sa dieťa rozvíja vo všetkých smeroch

Náš školský vzdelávací program s názvom Žijeme a učíme sa s úsmevom prezrádza filozofiu prístupu ku výchove a vzdelávaniu detí v našich zariadeniach. Aj keď dvojjazyčnej atmosfére sa sústreďujeme na multikultúrne informácie, nezabúdame kto sme a ako žili naši predkovia. Keďže najprirodzenejšou formou učenia sa v rannom veku je hra, využili sme hru aj na oboznámenie sa s našimi tradíciami ako boli zvyky počas svadobného obradu. Zážitkom utvrdzujeme nadobudnutú vedomosť. Našim cieľom v SMILE je pôsobiť na hlavu, srdce a na ruku dieťaťa podľa učiteľa Komenského. Inými slovami v príjemnej rodinnej atmosfére ( v triede maximálne 8- 9 detí ) sa dieťa rozvíja vo všetkých sférach.

Milujem úsmev našich detí, ich energia mi pomáha tvoriť pre ne nové a nové aktivity. Úsmev nás spája. Úsmev je naša cesta.

V školskom roku 2011/2012 vieme prijať deti do materskej školy od 2 rokov a do zariadenia deti od 1,5 roka.

Mgr. Ľudmila Hurajová
riaditeľka SMŠ Smile

KONTAKT:
SMILE
Markovičova 1/A
917 02 Trnava
www.smileschool.sk
gsm : 0911 88 39 39

FACEBOOKOVÁ STRÁNKA

-inzercia-

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2011 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.