reklama

Druhý domov pre vaše deti – to je SMILE

DRUHÝ DOMOV

Sme matkami a chceme aj pracovať, skĺbenie týchto dvoch svetov, sveta práce a sveta našich detí (rodín) sa nám zdá niekedy až nemožné . Aby naše výčitky neboli tak intenzívne, snažíme sa hľadať pre svoje deti v rannom veku zariadenie, ktoré by im aspoň čiastočne nahradilo domov. Poznám ten pocit , sama mám tri vlastné deti a prešla som si ich adaptačnými procesmi v školských zariadeniach a neustále som riešila dilemu pracovať – zostať doma. Keďže v tom čase, keď boli moje deti malé na trhu nebola možnosť výberu zariadení pre deti v rannom veku, všetky moje deti navštevovali štátne zariadenia.

Po rokoch môjho vlastného podnikania v oblasti vzdelávania a aj vyučovania anglického jazyka detí v rannom veku a najmä po niekoľkoročných skúsenostiach som sa rozhodla otvoriť v roku 2008 prvé bilingválne zariadenie v Trnave s názvom SMILE. Mojím zámerom bolo vytvoriť druhý domov pre deti v rannom veku. Okrem rodinnej atmosféry nastaviť aj podnetné výchovno-vzdelávacie prostredie. Som si vedomá, že skutočný domov nemožno nahradiť, ale v tomto prípade som spokojná aj s druhým miestom. Druhý domov vytvárame pre deti od 1,5 roka v zariadení SMILE a od 2 rokov v našej SMŠ SMILE , ktorá je od roku 2010 v sieti škôl MŠ SR.

Mgr. Ľudmila Hurajová
riaditeľka

Čo hovoria o nás profesionálni pedagógovia
MŠ SMILE som mala možnosť spoznať tak z interného ako i externého pohľadu. MŠ SMILE je výnimočná v tom, že zariadenie dýcha atmosférou domova. Deti sa tu cítia komfortne a sú obklopované láskavou atmosférou. Majú mnoho aktivít, napríklad futbalovú, či iné pohybové aktivity. Jedinečnosť škôlky spočíva i v jej dvojjazyčnom prevádzkovaní. Je tu cítiť dvojjazyčné prostredie a už úplne najmenšie deti reagujú na angličtinu, a tak sa im jazýčky „rozrozprávajú“ tak v rodnom, ako i v cudzom jazyku.
Unikátnosťou SMILE je prepojenie zariadenia , ktoré môžu navštevovať deti už od 1,5 roka, so SMŠ SMILE. Je milé sledovať, ako tieto deti rastú, začínajú rozprávať tak slovensky ako i anglicky a sú pomerne vyspelé na svoj vek. Niektoré staršie detičky tu majú i mladších súrodencov.
V MŠ SMILE som chvíľu pôsobila a dnes tam mám študentky z PdF – Trnava na praxi.
Ich pohľad na škôlku je veľmi pozitívny a i ony by raz rady pracovali v podobnom zariadení.

PhDr. Martina Bleščáková, PhD.

KONTAKT:
SMILE
Markovičova 1/A
917 02 Trnava
www.smileschool.sk
gsm : 0911 88 39 39

-inzercia-


Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2011 7:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.