reklama

Deti zo súkromnej materskej školy SMILE si zamilovali lektora Bensona z Kene

-inzercia-

Radosť, dobrá nálada, tvorivá atmosféra, priestor na individuálne potreby dieťaťa – to je Súkromná materská škola (SMŠ) SMILE. Rodinná atmosféra a dvojjazyčné prostredie umožňuje SMILE deťom v rannom veku prirodzeným spôsobom rozvíjať svoje kompetencie v dvoch jazykoch, paralelne v anglickom aj v slovenskom jazyku. V malom kolektíve svojich rovesníkov nadväzujú prvé priateľstvá.

SMILE prevádzkuje okrem materskej školy pre deti od 2 rokov aj detské zariadenie pre deti vo veku od 1,5 do 2 rokov, ponúka jazykové vzdelávanie pre deti, mládež aj dospelých, prevádzkuje popoludnajšiu bilingválnu školu SMILESCHOOL a realizuje aj mnohé ďalšie aktivity v príjemnom rodinnom prostredí.

Viac informácií nájdete na www.smileschool.sk.

Dnes vám prinášame rozhovor so sympatickým lektorom angličtiny a miláčikom detí zo SMILE Bensonom, ktorý prišiel na Slovensko z africkej Kene.

benson-1

Ako si sa dostal k učeniu angličtiny v SMŠ SMILE?

– Narazil som na SMILE na internete. SMILE program, activity ma motivovali a na druhý deň ma môj priateľ vzal do SMŠ SMILE. Predstavil som sa učiteľkám, ktoré mali v ten deň službu, a spýtal som sa či nepotrebujú dobrovoľníka. Nasledujúci deň som sa stretol s pani riaditeľkou, a čoskoro som začal pracovať s deťmi.

How did you get started teaching in SMILE?

– I came across it through the Internet. SMILE programs and activities really motivated me. The following day my friend located me to SMILE kindergarten. I introduced myself to the teachers who were on duty that day and asked them if they needed a volunteer. 
The following day I met the director of SMILE kindergarten and later on she introduced me to SMILE kindergarten.

Prečo učíš v SMŠ SMILE?

– Učím angličtinu v SMŠ SMILE, pretože milujem byť s deťmi. Odkedy som prišiel na Slovensko, snívall som o tom, že budem pracovať s deťmi.

Why do you teach in SMILE?

– I teach in SMILE because I like being with children and ever since I came to Slovakia, I had a dream of working with children.

Čo je najlepšie na učení detí v rannom veku?

– Deti v rannom veku veľmi rýchlo chápu, sú veľmi priateľské, hravé, milujúce, kooperatívne, atď.

What is the best thing in teaching very young kids?

– The best thing with teaching very young kids is that their understanding is much faster, are very friendly, joyful, loving, co-operative etc.

benson-2
benson-3
Lektora Bensona si deti veľmi obľúbili

Čo si myslíš o SMILE deťoch?

– Myslím si, že SMILE deti sú tak šťastné, že sú v SMILE. Ešte som nenarazil na takú materskú školu, kde je o deti postarané ako v rodine. SMILE deti sa vždy smejú a sú energické. SMILE učitelia sú milí, milujúci, rovnako sa starajú o každé zverené dieťa.

What do you think about SMILE kids?

– I think SMILE kids are so lucky to have been in SMILE kindergarten. I have never come across any other kindergarten like SMILE where children are taken care of, like one family. SMILE children are ever smiling and energetic. SMILE teachers are so kind and loving and they take these children equally. 

Aký rozdiel vnímaš medzi deťmi na Slovensku a v Keni?

– Nevnímam veľký rozdiel medzi deťmi tu na Slovensku a deťmi v Keni. V porovnaní s deťmi v Keni majú však slovenské deti takmer všetko (hračky, učebné materiály, počítače atď.).

What difference do you feel between kids in Slovakia and in Kenya?

– I think that there is no much difference between children in Slovakia and in Kenya. My feeling is that children in Slovakia have got almost everything (toys, learning materials, computers etc) compared to children in Kenya.

Aký máš plan do budúcnosti, čo sa týka učenia v SMŠ SMILE?

– Veľmi rád by som pokračoval v učení v SMŠ SMILE, ak budem mať možnosť. Rád by som bol súčasťou tímu, aby som deti naučil vnímať africkú kultúru a normy.

What is your future plan regarding teaching in SMILE?

– My future plan regarding teaching in SMILE is that I would like to cooperate with them if given a chance. I will be glad, if I am a part of the team so that I can assist children to understand African culture and norms.

Prečo si sa rozhodol pre SMILE?

– Rozhodol som sa pre SMILE, pretože cítim, že je to moja profesijná dráha. Keď som bol v Keni, učil som deti a miloval som túto prácu. Po príchode na Slovensku som cítil, že mi táto práca s deťmi chýba. Keď sa mi naskytla príležitosť učiť v SMILE, bol som veľmi vďačný, keďže SMILE deti mi pripomínajú deti, ktoré som učil v Keni.

Why have you decided for SMILE?

– I decided for SMILE because I feel that this is my profession area. While I was in Kenya, I used to teach children and I used to enjoy it so much. When I came to Slovakia, I felt that I missed those children so much. 
When I got an opportunity to teach in SMILE, I was so grateful in that SMILE kids seems to me like Kenyan kids that I used to teach.

KONTAKTY:
SMŠ SMILE, Markovičova 1/A, Trnava, tel.: 0911 88 39 39, e-mail: info@smileschool.sk, web: www.smileschool.sk

MAPA:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 10. júla 2013 9:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.