reklama

Prihlásiť deti do materskej školy je možné do konca mája, samospráva odporúča poslať žiadosť elektronicky alebo poštou

Materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Trnava zverejnili na svojich webstránkach online formuláre, prostredníctvom ktorých môžu rodičia do 31. mája 2020 podať žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie.

Niektoré materské školy používajú formulár z portálu Edupage, ktorý stačí po vyplnení podpísať a poslať škole e-mailom či poštou.

Časť MŠ však prejde na tento systém až na budúci rok a preto dočasne využívajú platformu Google, kde tlač vyplneného formuláru nie je možná. Po jeho vyplnení preto treba škole poslať podpisy zákonných zástupcov na Čestnom vyhlásení, informuje mesto Trnava.

Mestská samospráva priblížila podrobný popis pre obe alternatívy.

Ilustračné foto

A) Materská škola používa online formulár Edupage (dá sa po vyplnení vytlačiť):

Vyplňte formulár a potvrďte na stránke jeho odoslanie.
Vytlačte formulár a opatrite ho podpismi oboch zákonných zástupcov.
Formulár naskenujte alebo odfotografujte a pošlite materskej škole e-mailom, alebo ho po podpísaní pošlite na adresu MŠ poštou.

B) Materská škola používa online formulár Google (nedá sa po vyplnení vytlačiť):

Vyplňte formulár a potvrďte na stránke jeho odoslanie.
Napíšte Čestné vyhlásenie a s podpismi oboch zákonných zástupcov ho pošlite naskenované/odfotografované škole e-mailom, prípadne ho zašlite poštou.

Presné inštrukcie sú zverejnené aj na webstránkach jednotlivých materských škôl. V prípade otázok je možné obrátiť sa priamo na konkrétnu MŠ.

Ako alternatíva online formuláru slúži žiadosť, ktorú rodič napíše na papier a uvedie v nej osobné údaje o dieťati (meno, priezvisko, dátum narodenia, trvalé/prechodné bydlisko, národnosť a štátna príslušnosť) a o jeho zákonných zástupcoch (meno, priezvisko, trvalý/prechodný pobyt, tel. č., e-mailová adresa).

Žiadosť podpíšu obaja zákonní zástupcovia a uvedú v nej aj súhlas so spracovaním osobných údajov v znení: „V zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov súhlasím s použitím a spracovaním osobných údajov, ktoré sú v súlade s § 11 ods.7 zákona č.245/2008 Z. z. pre potreby materskej školy.“

Túto žiadosť treba odoslať materskej škole poštou alebo ju naskenovanú či odfotografovanú zaslať e-mailom.

Pokiaľ nie je ani jedna z možností vyhovujúca, majú rodičia možnosť prísť do materskej školy osobne (bez dieťaťa) 25. a 26. mája od 12.00 do 15.00 hod. a 27. a 28. mája od 9.00 do 12.00 hod.

Je pritom potrebné dodržiavať všetky bezpečnostné pokyny: mať zakryté horné dýchacie cesty rúškom alebo inou vhodnou alternatívou, priniesť si vlastné pero, použiť rukavice, vstupovať do miestnosti po jednom a dodržiavať potrebný odstup.

„S ohľadom na bezpečnosť občanov i zamestnancov materských škôl v terajšej situácii prosíme rodičov, aby využili možnosť podať žiadosť jedným z prvých troch spôsobov a osobne prišli iba vtedy, ak je to nevyhnutné,“ zdôrazňuje Michal Špernoga, vedúci odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Trnave.

Pri podaní žiadosti sa nevyžaduje potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa ani vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Zákonný zástupca dieťaťa predloží potrebné dokumenty najneskôr do štyroch týždňov od skončenia mimoriadneho prerušenia školského vyučovania v školách.

Ak do času vydávania rozhodnutia o prijatí dieťaťa do materskej školy zákonný zástupca dodatočne nepriloží potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa, dieťa bude prijaté na adaptačný pobyt.

Ak do času vydávania rozhodnutia o prijatí dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami do materskej školy zákonný zástupca dodatočne nepriloží potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa a vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, dieťa bude prijaté na diagnostický pobyt.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2020 19:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.