reklama

Požiadať o možnosť voliť poštou je možné už len do konca týždňa

Blíži sa koniec lehoty na požiadanie o voľbu poštou. Zo zaslaných žiadostí je zrejmé, že voličom nie je celkom jasné, kam majú adresovať svoju žiadosť. Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky sa uskutočnia 5. marca 2016.

Ak má volič trvalý pobyt na Slovensku, ale napríklad dlhodobo pracuje v zahraničí, lenže na území Slovenska, buď vlastní nehnuteľnosť, kde má uvedené trvalé bydlisko, alebo má trvalé bydlisko uvedené napríklad u rodičov alebo na nejakej adrese v Slovenskej republike, je potrebné žiadosť adresovať obci tohto trvalého bydliska.

V tejto obci je zapísaný do zoznamu voličov a v prípade, že príde na Slovensko, môže voliť aj osobne vo svojom okrsku.

volby

Ilustračné foto

Ministerstvo vnútra plní úlohu osobitného okrsku iba pre voličov, ktorí nemajú na Slovensku žiadny trvalý pobyt, teda v minulosti, keď sa zo Slovenska odsťahovali, sa z trvalého pobytu odhlásili.

Títo voliči nie sú zapísaní v žiadnom zozname voličov a budú zapísaní v osobitnom zozname voličov, ktorý sa vyhotovuje na ministerstve vnútra, pripomína hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Andrea Dobiášová.

V prípade, že volič zašle svoju žiadosť na nesprávnu adresu, vo väčšine prípadov na Ministerstvo vnútra SR, vystavuje sa riziku, že nebude môcť voliť.

„Odporúčame voličom, aby najmä teraz, keď sa blíži koniec lehoty, to je 15. januára 2016, venovali pozornosť tomu, kam svoju žiadosť pošlú. Ministerstvo vnútra odpisuje voličom, ktorí poslali svoju žiadosť nesprávne, kam majú svoju žiadosť presmerovať a v prípade, že je to možné, žiadosť aj pošle obci, ale s blížiacim sa koncom lehoty sa to už nemusí podariť,“ upozorňuje Dobiášová.

Viac informácií nájdete aj na tejto adrese (link).

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2016 14:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.