reklama

Vodárenská veža dostala nové nočné šaty a v noci nádherne svieti

Nasvietenie Bellušovho vodojemu na trnavskom sídlisku Vodáreň je dokončené a od utorka 10. mája aj slávnostne odovzdané do prevádzky. Vskutku originálne dielo uviedli na malej slávnosti do života predstavitelia Trnavskej vodárenskej spoločnosti, a.s. (TAVOS), na čele s generálnym riaditeľom Marekom Gálikom a zástupcovia dodávateľskej spoločnosti LIGHTECH z Bratislavy.

Dominatna mesta získala ilumináciou nový nádherný šat

Bez akýchkoľvek zábran sa priznávame, že už po prvých sekundách spustenia iluminácie nám bolo jasné, že sa podarila veľká vec. Dominanta mesta získala veľkolepo poňatým a štýlovým nasvietením ďalší nádherný rozmer a Trnavčania môžu byť na stavbu architekta Belluša vďaka investícii TAVOS-u a oduševnenej práci LIGHTECHU-u ešte viac hrdí.

„Je to nádherné, krásne. Som veľmi spokojný,“ zhodnotil krátko a výstižne šéf TAVOS-u M. Gálik.

VIDEO:

Päťdesiat metrov vysokú vežu osvetľuje zospodu 8 vysokotlakých halogenidových diód s výkonom 150 Wattov. Životnosť výbojok je podľa slov konateľa spoločnosti LIGHTECH Richarda Kačíka na úrovni 12 – 16-tisíc hodín, to znamená, tri až štyri roky bezúdržbovej prevádzky.
Ďalších dvanásť výbojok osvetľuje strechu a vežičku vodojemu s predpokladanou životnosťou 20-tisíc hodín a očakávanou päťročnou bezúdržbovou prevádzkou.

Vnútorné teleso veže osvetľuje šestica líniových LED reflektorov, na každom je umiestnených 44 LED diód.

„Zámerom bolo nasvietiť aj vežičku vodojemu tak, aby nebola potlačená strecha objektu. Väčšinou sme použili atypické svietidlá s cieľom zamerať intenzitu nasvietenia na rovnomernosť osvetlenia objektu. Inštalované svietidlá odolávajú bleskom a elektrostatickým poliam, pretože ide o najvyšší objekt v okolí. Veríme, že sa iluminácia ľuďom bude páčiť. Bolo pre nás príjemné, keď počas minulotýždňovej dvojhodinovej skúšky nasvietenia mnohí vodiči zastavovali autá a fotili si osvetlenú vežu,“ pousmial sa konateľ spoločnosti LIGHTECH Richard Kačík.

Ako poznamenal na záver, v Trnave majú vyhliadnutých približne desať rôznych objektov, ktoré by radi skrášlili vkusnou ilumináciou. Všetko však závisí od vlastníkov budov a ich finančných možností.

Generálny riaditeľ spoločnosti TAVOS Marek Gálik potvrdil avizovaný úmysel sprístupniť vežu pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Vodojem budú môcť záujemcovia o jedinečnú vyhliadku navštíviť už v sobotu 4. júna.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2011 7:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Videoarchív. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vodárenská veža dostala nové nočné šaty a v noci nádherne svieti”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.