reklama

Vodárenská veža zostane pre verejnosť z bezpečnostných dôvodov neprístupná

Avizované sprístupnenie Bellušovho vodojemu, plánované na sobotu 4. júna, sa neuskutoční. Redakciu portálu trnava-live.sk o tejto skutočnosti informoval generálny riaditeľ spoločnosti TAVOS Marek Gálik.

Otvoriť vodojem na Vodárni pre verejnosť chcela spoločnosť TAVOS na základe pozitívnych ohlasov verejnosti po prvom sprístupnení v septembri minulého roka.

Výhľad z vodojemu na Trnavu a okolie je okúzľujúci

Na základe posúdenia odborníkov z oblasti bezpečnosti, a po konzultácii s príslušnými orgánmi pôsobiacimi na úseku bezpečnosti a ochrany osôb bolo konštatované, že ‚faktorov život ohrozujúcich‘ pri uskutočnení tohto zámeru je ďaleko viac, ako sme predpokladali. A viaceré z objektívnych príčin nie je možné odstrániť: úzke schodisko, nízke zábradlie, miesta a úseky s nedostatočnou šírkou pre priechod osôb, dosah na elektroinštalácie a montážne armatúry, možnosti pádu a pošmyknutia, a mnohé iné,“ uvádza sa v stanovisku vodárenskej spoločnosti so sídlom v Piešťanoch.

Ako ďalej pripomenul M. Gálik, „vežový vodojem naozaj nebol a nie je vybudovaný pre sprístupnenie verejnosti, ale ide o vodárenské zariadenie, na ktoré sa vzťahuje rad zákonných predpisov, ako na vodnú stavbu. Ani zámer autorov projektu, predovšetkým profesora Belluša, nebol obdivovať dielo zvnútra, ale zvonka, dokonca s dostatočnej vzdialenosti“.

O tom, kedy, či vôbec a za akých podmienok sa niekedy vôbec verejnosť dostane do priestorov viac ako 50 metrov vysokého vodojemu, nateraz nie je isté.

VIDEO – Deň otvorených dverí vodojemu, september 2010:

Ulož ako PDF
Napísal 30. mája 2011 3:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vodárenská veža zostane pre verejnosť z bezpečnostných dôvodov neprístupná”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.