reklama

Vodárenská veža zostane pre verejnosť z bezpečnostných dôvodov neprístupná

Avizované sprístupnenie Bellušovho vodojemu, plánované na sobotu 4. júna, sa neuskutoční. Redakciu portálu trnava-live.sk o tejto skutočnosti informoval generálny riaditeľ spoločnosti TAVOS Marek Gálik.

Otvoriť vodojem na Vodárni pre verejnosť chcela spoločnosť TAVOS na základe pozitívnych ohlasov verejnosti po prvom sprístupnení v septembri minulého roka.

Výhľad z vodojemu na Trnavu a okolie je okúzľujúci

Na základe posúdenia odborníkov z oblasti bezpečnosti, a po konzultácii s príslušnými orgánmi pôsobiacimi na úseku bezpečnosti a ochrany osôb bolo konštatované, že ‘faktorov život ohrozujúcich’ pri uskutočnení tohto zámeru je ďaleko viac, ako sme predpokladali. A viaceré z objektívnych príčin nie je možné odstrániť: úzke schodisko, nízke zábradlie, miesta a úseky s nedostatočnou šírkou pre priechod osôb, dosah na elektroinštalácie a montážne armatúry, možnosti pádu a pošmyknutia, a mnohé iné,” uvádza sa v stanovisku vodárenskej spoločnosti so sídlom v Piešťanoch.

Ako ďalej pripomenul M. Gálik, „vežový vodojem naozaj nebol a nie je vybudovaný pre sprístupnenie verejnosti, ale ide o vodárenské zariadenie, na ktoré sa vzťahuje rad zákonných predpisov, ako na vodnú stavbu. Ani zámer autorov projektu, predovšetkým profesora Belluša, nebol obdivovať dielo zvnútra, ale zvonka, dokonca s dostatočnej vzdialenosti”.

O tom, kedy, či vôbec a za akých podmienok sa niekedy vôbec verejnosť dostane do priestorov viac ako 50 metrov vysokého vodojemu, nateraz nie je isté.

VIDEO – Deň otvorených dverí vodojemu, september 2010:
YouTube Preview Image

Ulož ako PDF
Napísal 30. mája 2011 3:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

9 komentárov pre “Vodárenská veža zostane pre verejnosť z bezpečnostných dôvodov neprístupná”

 1. 1
  5ulo says:

  skoda :( a dost velka. Nestihol som prvu navstevu, tak som sa tesil na tuto druhu. Teraz mozem ist tak jedine suchat nohami.. velke sklamanie.
  Inak jedna moznost ohladne bezpecnosti by tu este bola – pustat ludi hore iba na reverz… ked sa im nieco stane, je to ich problem.

 2. 2
  vlado says:

  Este ze ziadny “odbornik z oblasti bezpecnosti” neposudzoval nedavnu akciu “Noc kostolov” s vystupmi na kostolne veze. A radsej takych odbornikov neposielajte na mestsku vezu, lebo aj tu najdu uzke schody a ine “faktory zivot ohrozujuce” a zavru nam aj to.
  Pan Galik skuste najst riesenie, lebo je to velka skoda, ze sa minulorocna uspesna akcia nezopakuje. Mimochodom vtedy sa nikomu nic nestalo.

  • 2.1
   danTT says:

   Vlado ani to tu nepíš, lebo o rok zrušia veže a krypty na noci kostolov, kvôli “bezpečnosti”…pre vodárenskú vežu ten reverz by nebolo zlé riešenie….tiež by som tam rád šiel , prvý krát som bol mimo TT.

  • 2.2
   ttss says:

   úplne sa stotožňujem. bezpečnosť v historických budovách chýba. je to opäť nejaká závisť, alebo čo???

   • 2.2.1
    Erik says:

    Že bezpečnosť? Bol som na rôznych vežiach po celej Európe a vodárenská veža je veľmi bezpečná s porovnaním s tými v iných mestách. Úzke schodisko? Vo Vatikáne v bazilike sv. Petra je schodisko neskutočne úzke a krivé.

    Vždy sa to dá nejak vyriešiť. Púšťať obmedzený počet ľudí oboznámených s pravidlami, alebo nejak inak. Vždy sa to dá vyriešiť.

    Inak k tomu zábradliu na mestskej veži som vždy mal rešpekt :)

 3. 3
  melody says:

  Toľko som sa tešila, priateľ mi nevie zabudnúť, že sme to vtedy mojou vinou nestihli, a toto mal byť darček k jeho meninám :-(

 4. 4
  matrew says:

  Už hodne dlhý čas si všímam,že Trnava je zakliate mesto.nič,čo inde ide,tuna nejde,so všetkým je ohromný problém(okrem platenia daní-tie si mesto rado pýta).keby niekto z tých pánov bol v banskom múzeu v prírode v banskej štiavnici,tak to asi zavrie:D
  Podľa mňa sa tu jedna iba o to,že sa nikomu nechce dávať pozor na ľudí na veži,nikto to nechce na zodpovednosť a veď ked to bolo zavreté 50rokov,prečo to musí byť otvorené.
  Nič,potencial tohto mesta padá na takýchto rozhodnutiach,klapky na očiach,este že v zbytku sveta sa takéto veci dajú a sú preto omnoho lepšie pre život.
  Trnava si a zostanes takou,akou ťa robia jej obyvatelia. Sbohom priatelia.

 5. 5

  […] nebol obdivovať dielo zvnútra, ale zvonka, dokonca s dostatočnej vzdialenosti,“ doplnil pre trnava-live.sk šéf spoločnosti Marek […]

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.