reklama

Vodárenská veža bude modro-biela. Ako susedné bizniscentrum

Vodojem na Bučianskej ulici, pre Trnavčanov známy ako Vodárenská veža, dostáva v týchto dňoch po dlhých rokoch novú fasádu. Exteriér vzácneho architektonického diela vplyvom času a počasia zosivel, vybledli aj nátery strešnej krytiny. Partia natieračov stihla za pomerne krátky čas namaľovať najvyššie miesta 50 metrov vysokej veže, vrátane strechy vodojemu. Ošumelú zelenú farbu vystriedala žiarivá belasá. Obvod vodojemu, ako aj nosné stĺpy budú pravdepodobne natreté nabielo. Na prvý pohľad je zrejmé, že Vodárenská veža má farebne „ladiť“ so susediacim bizniscentrom Aquapolis.

Autorom projektu vodojemu na sídlisku Vodáreň je architekt Emil Belluš, do prevádzky ho odovzdali v roku 1954. Najväčšiu časť stavebných prác realizovali ešte za druhej svetovej vojny. Do vodojemu sa zmestí 1200 metrov kubických vody, hladina vnútri je vysoká 8 metrov. Valec vodnej nádrže nesie šesť železobetónových nosných stĺpov zviazených skružami. Vežička na vrchole slúži na vetranie a zároveň privádza do nádrže denné svetlo.

FOTOGALÉRIA VODÁRENSKEJ VEŽE – 7. JÚNA 2010:


Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2010 17:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.