reklama

Počas víkendu bude vodárenská veža prístupná verejnosti

Jedinečnú príležitosť spoznať vodárenskú vežu zvnútra majú obyvatelia Trnavy a okolia už počas tohto víkendu 18. a 19. septembra.
V čase od 10. do 18. hodiny bude vodojem významného architekta Emila Belluša sprístupnený verejnosti s možnosťou prehliadky interiérov.


Päťdesiat metrov vysoká stavba patrí medzi najznámejšie dominanty Trnavy

Vodojem odovzdali do prevádzky v roku 1954. Najväčšiu časť stavebných prác realizovali ešte za druhej svetovej vojny. Do vodojemu sa zmestí 1200 metrov kubických vody, hladina vnútri je vysoká 8 metrov. Valec vodnej nádrže nesie šesť železobetónových nosných stĺpov zviazených skružami. Vežička na vrchole slúži na vetranie a zároveň privádza do nádrže denné svetlo.

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2010 2:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Počas víkendu bude vodárenská veža prístupná verejnosti”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.