reklama

Počas víkendu bude vodárenská veža prístupná verejnosti

Jedinečnú príležitosť spoznať vodárenskú vežu zvnútra majú obyvatelia Trnavy a okolia už počas tohto víkendu 18. a 19. septembra.
V čase od 10. do 18. hodiny bude vodojem významného architekta Emila Belluša sprístupnený verejnosti s možnosťou prehliadky interiérov.


Päťdesiat metrov vysoká stavba patrí medzi najznámejšie dominanty Trnavy

Vodojem odovzdali do prevádzky v roku 1954. Najväčšiu časť stavebných prác realizovali ešte za druhej svetovej vojny. Do vodojemu sa zmestí 1200 metrov kubických vody, hladina vnútri je vysoká 8 metrov. Valec vodnej nádrže nesie šesť železobetónových nosných stĺpov zviazených skružami. Vežička na vrchole slúži na vetranie a zároveň privádza do nádrže denné svetlo.

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2010 2:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Počas víkendu bude vodárenská veža prístupná verejnosti”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.