reklama

Majdán spojí s okolitým svetom provizórna cesta lesom

Miestnú časť Horných Orešian Majdán spojí s okolitým svetom upravená lesná cesta, ktorú doteraz využívali lesníci na zvážanie dreva. V piatok začali upravovať cestu pilčíci. Z okrajov odrezávali stromy a presvetľovali asi kilometrový úsek medzi dedinou a miestnou časťou, kde žije približne 130 ľudí.

Po pilčíkoch prídu na rad cestári. Do lesa privezú štrk, kamene a asfaltovú drť. Po ceste budú môcť bez problémov jazdiť aj osobné autá.

Riešenie v podobe umiestnenia provizórneho mosta, je zdá sa, o poznanie náročnejšie ako vybudovanie provizórnej cesty na lesnej zvážnici. Armáda vyhlásila, že vybudovanie dočasného mosta je technicky náročnejšie, ako sa zdá. Vhodný typ premostenia má zabezpečiť ministerstvo dopravy zo Štátnych hmotných rezerv.

Mosta ponad potok Parná strhla prívalová vlna v utorok 7. júna vo večerných hodinách. Na Majdáne funguje elektrina, aj voda, pre miestny obchod, slúžiaci asi 130 miestnym obyvateľom, je zabezpečené zásobovanie nákladným autom.

Fotky spadnutého mosta zo soboty 11. júna:


Ulož ako PDF
Napísal 12. júna 2011 11:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.