reklama

Samosprávny kraj posyktol na výstavbu dočasnej cesty na Majdán stroje a desiatky ton materiálu

Prívalové dažde a silné búrky spustošili v utorok 7. júna viacero obcí na západnom Slovensku. Jednou z nich bola aj obec Horné Orešany pri Trnave, kde vyhlásili 3. stupeň povodňovej aktivity. Podvečerný príval vody strhol most na ceste do miestnej časti Majdán. Most a cesta sú vo vlastníctve štátneho podniku Štátny melioračný podnik. Jednou možnosťou dostať sa z obce sa tak stala lesná cesta, zvážnica, ktorá nie je stavaná na prechod osobnými autami.

Zničený most ponad potok Parná

„Pracovníci Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja po opadnutí vody sa zapojili do prípravných prác na spevnení obchádzkovej lesnej cesty obce napriek tomu, že cesta nie je v ich správe. Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja poskytla na požiadanie obce 10. júna dve nákladné autá a jeden nakladač spolu s asi 20 tonami frézovaného materiálu, rovnaký objem spevnil cestu aj 11. júna. V pondelok 13. júna položili na cestu 80 ton materiálu a v tejto činnosti budú pokračovať ešte do konca týždňa. Cesta tak bude prejazdná aspoň pre časť áut,“ informoval Ivan Krajčovič z oddelenia medzinárodných vzťahov, protokolu a komunikácie TTSK.


Ulož ako PDF
Napísal 15. júna 2011 0:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.