reklama

Samosprávny kraj vyhlásil súťaž Ekologický čin roka 2011

Pri príležitosti 39. výročia Svetového dňa životného prostredia – 5. júna 2011 vyhlasuje Trnavský samosprávny kraj pod záštitou predsedu Tibora Mikuša súťaž „Ekologický čin roka“.

„Týmto deklarujeme náš záujem o životné prostredie regiónu a budovanie environmentálneho povedomia verejnosti. Súťaže sa môžu zúčastniť jednotlivci, kolektívy základných a stredných škôl, kolektívy zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK, samosprávy a záujmové združenia,“ uvádza sa v propozičných podkladoch.

Za ekologický čin budú považované realizované aktivity ako sú napríklad likvidácia neriadených skládok odpadov v katastroch obcí, zavedenie separovaného zberu na školách, výsadba zelene v areáloch škôl, zariadení a na verejných priestranstvách, záchrana cenného biotopu, využitie obnoviteľných zdrojov energie, práca s mládežou v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia, organizovanie súťaží s environmentálnou tematikou a iné aktivity podobného charakteru.

Najlepšie činy budú morálne a finančne odmenené. Na vyhodnotenie súťaže vymenuje predseda TTSK odbornú komisiu, ktorá súťažné návrhy posúdi a najlepšie z nich navrhne oceniť.

Ilustračné foto

Pravidlá súťaže:

Termín vyhlásenia: 5. jún 2011 – Svetový deň životného prostredia

Termín ukončenia súťaže: 31. december 2011 do 12:00 hod.

Forma predloženia súťažnej aktivity: Účastník predloží správu o aktivite, jej priebehu a dôvodoch realizácie na Úrad TTSK, odbor územného plánovania a životného prostredia v uzatvorenej obálke s heslom „Ekologický čin roka“. Správa musí obsahovať fotodokumentáciu pred aj po realizácií s jej opisom v zmysle nižšie uvedených kritérií.

Kritériá pre hodnotenie realizovaných súťažných aktivít:

1. Význam aktivity pre životné prostredie, jej výchovný a osvetový efekt

2. Počet zapojených účastníkov

3. Zabezpečenie jej udržateľnosti

Súťaž bola zverejnená 7. júna 2011 na web-stránke Úradu TTSK a v elektronickej podobe zaslaná všetkým obciam a mestám TTSK a organizáciám v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK. Oznámenie o príprave tejto súťaže bolo zverejnené v elektronickej forme Župného spravodajcu.

Vyhodnotenie súťaže bude zverejnené do 29. februára 2012 na web-stránke Úradu TTSK a zaslané všetkým súťažiacim.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2011 1:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.