reklama

Samosprávny kraj vyhlásil súťaž Ekologický čin roka 2011

Pri príležitosti 39. výročia Svetového dňa životného prostredia – 5. júna 2011 vyhlasuje Trnavský samosprávny kraj pod záštitou predsedu Tibora Mikuša súťaž „Ekologický čin roka“.

„Týmto deklarujeme náš záujem o životné prostredie regiónu a budovanie environmentálneho povedomia verejnosti. Súťaže sa môžu zúčastniť jednotlivci, kolektívy základných a stredných škôl, kolektívy zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK, samosprávy a záujmové združenia,“ uvádza sa v propozičných podkladoch.

Za ekologický čin budú považované realizované aktivity ako sú napríklad likvidácia neriadených skládok odpadov v katastroch obcí, zavedenie separovaného zberu na školách, výsadba zelene v areáloch škôl, zariadení a na verejných priestranstvách, záchrana cenného biotopu, využitie obnoviteľných zdrojov energie, práca s mládežou v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia, organizovanie súťaží s environmentálnou tematikou a iné aktivity podobného charakteru.

Najlepšie činy budú morálne a finančne odmenené. Na vyhodnotenie súťaže vymenuje predseda TTSK odbornú komisiu, ktorá súťažné návrhy posúdi a najlepšie z nich navrhne oceniť.

Ilustračné foto

Pravidlá súťaže:

Termín vyhlásenia: 5. jún 2011 – Svetový deň životného prostredia

Termín ukončenia súťaže: 31. december 2011 do 12:00 hod.

Forma predloženia súťažnej aktivity: Účastník predloží správu o aktivite, jej priebehu a dôvodoch realizácie na Úrad TTSK, odbor územného plánovania a životného prostredia v uzatvorenej obálke s heslom „Ekologický čin roka“. Správa musí obsahovať fotodokumentáciu pred aj po realizácií s jej opisom v zmysle nižšie uvedených kritérií.

Kritériá pre hodnotenie realizovaných súťažných aktivít:

1. Význam aktivity pre životné prostredie, jej výchovný a osvetový efekt

2. Počet zapojených účastníkov

3. Zabezpečenie jej udržateľnosti

Súťaž bola zverejnená 7. júna 2011 na web-stránke Úradu TTSK a v elektronickej podobe zaslaná všetkým obciam a mestám TTSK a organizáciám v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK. Oznámenie o príprave tejto súťaže bolo zverejnené v elektronickej forme Župného spravodajcu.

Vyhodnotenie súťaže bude zverejnené do 29. februára 2012 na web-stránke Úradu TTSK a zaslané všetkým súťažiacim.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2011 1:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.