reklama

Do 12. ročníka súťaže Ekologický čin roka sa môžete prihlásiť do konca februára

Trnavský samosprávny kraj organizuje už 12. ročník súťaže Ekologický čin roka. Župa v jej rámci oceňuje jednotlivcov a kolektívy, ktoré svojimi aktivitami prispeli k ochrane a tvorbe životného prostredia. Projekty zrealizované minulý rok je možné prihlásiť do 28. februára 2023. Tie najlepšie budú finančne odmenené.

„Záleží nám na zlepšovaní kvality životného prostredia. Významne ovplyvňuje naše zdravie, preto k nemu pristupujeme zodpovedne a s rešpektom. Som vďačný všetkým, ktorí sa aktívne podieľajú na ochrane prírody a prispievajú tak k tvorbe nášho zeleného kraja. Prostredníctvom župnej súťaže Ekologický čin roka každoročne oceňujeme aktivity jednotlivcov aj kolektívov. Vyzdvihnutím príkladov dobrej praxe zvyšujeme povedomie obyvateľov o jeho ochrane. Verím, že aj dvanásty ročník bude mať úspech. Zároveň vyzývam všetkých, aby nám o svojich ‚zelených‘ aktivitách dali vedieť, a to do konca februára,“ uviedol trnavský vicežupan Patrik Voltmann, ktorý má na starosti oblasť životného prostredia.

Súťaže sa môžu zúčastniť jednotlivci, kolektívy materských, základných a stredných škôl, samosprávy alebo záujmové združenia.

Za ekologický čin možno považovať aktivity ako sú napríklad dokumentácia a likvidácia neriadených skládok odpadov v katastroch obcí a miest, zavedenie separovaného zberu odpadu na školách, výsadba zelene, záchrana alebo dokumentácia cenného biotopu, využitie obnoviteľných zdrojov energie, práca s mládežou v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia alebo organizovanie súťaží s environmentálnou tematikou.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Do súťaže je možné prihlásiť projekty, ktoré boli ukončené do konca roka 2022.

Prihlásené projekty bude vyhodnocovať odborná komisia. Tie najlepšie župa odmení finančne. Za prvé miesto náleží odmena 1500 eur, za druhé 1000 eur a tretie miesto bude ocenené sumou 700 eur. 

Súťažné návrhy je potrebné doručiť na Úrad TTSK do 28. februára 2023 do 15:00 hod. v uzatvorenej obálke s heslom „Ekologický čin roka 2022“. Súťažiaci v obálke predložia správu o aktivite, jej priebehu a dôvodoch realizácie vrátane fotodokumentácie, ktoré musia byť vyhotovené na CD nosiči alebo USB kľúči.

Súťaž Ekologický čin roka vyhlasuje Trnavský samosprávny kraj každoročne od roku 2010. Odvtedy sa do súťaže zapojili stovky subjektov, vďaka aktivitám ktorých sa zlepšila kvalita životného prostredia po celom kraji.

Trnavská župa informuje o svojich aktivitách v oblasti zlepšovania kvality životného prostredia a prechodu na nízkouhlíkové hospodárstvo na facebookovej stránke Zelený kraj.

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2023 11:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.