reklama

Kraj vyhlásil piaty ročník súťaže Ekologický čin roka 2015

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) nadväzuje aj v tomto roku na predchádzajúce ročníky súťaže a pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia vyhlasuje piaty ročník súťaže Ekologický čin roka 2015.

Rovnako ako v predchádzajúcich ročníkoch sa súťaže môžu zúčastniť jednotlivci, kolektívy škôl, samosprávy a záujmové združenia.

Za ekologický čin možno považovať aktivity ako sú napríklad dokumentácia a likvidácia neriadených skládok odpadov v katastroch obcí a miest, zavedenie separovaného zberu na školách, výsadba zelene, záchrana alebo dokumentácia cenného biotopu, využitie obnoviteľných zdrojov energie, práca s mládežou v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia, organizovanie súťaží s environmentálnou tematikou a ďalšie.

bordel-kozacka

Ilustračné foto

TTSK vyhlásením súťaže „deklaruje svoj záujem o zachovanie kvalitného životného prostredia vo svojom regióne podporou aktivít na budovanie environmentálneho povedomia verejnosti a na podporu zachovania biodiverzity“.

Vyhodnotenie prihlásených aktivít uskutoční odborná komisia TTSK.

Najlepšie projekty budú morálne a finančne odmenené. V roku 2015 získajú tri víťazné projekty 1200, 800 a 500 eur.

Pravidlá súťaže:

Termín ukončenia realizácie súťažného návrhu: do konca roku 2015.

Termín, miesto a spôsob predloženia súťažných návrhov: do 28.02.2016 do 15:00 hod. na adrese Úradu TTSK v uzatvorenej obálke s heslom „Ekologický čin roka 2015“. Účastník predloží správu o aktivite, jej priebehu a dôvodoch realizácie. Správa musí obsahovať kvalitnú fotodokumentáciu pred a po aktivite s jej opisom v zmysle nižšie uvedených kritérií.

Kritériá pre hodnotenie:
1. Význam aktivity pre životné prostredie, jej výchovný a osvetový efekt.
2. Počet zapojených účastníkov projektu.
3. Zabezpečenie udržateľnosti realizovanej činnosti.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júna 2015 10:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.