reklama

Hosťom posledného Svätojánskeho večera s katedrálnym organom 2011 bude arcibiskup Róbert Bezák

Trnavský arcibiskup Mons. Róbert Bezák, CSsR. všetkých pozýva na posledný z cyklu troch svätojánskych večerov s názvom „Olivov večer“ v piatok 24. júna do Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Trnave o 18. hodine.

Tretí svätojánsky večer sa uskutoční práve na sviatok Narodenia sv. Jána Krstiteľa, ktorý je patrónom trnavskej katedrály a celej Trnavskej arcidiecézy. Večer bude venovaný obnove interiéru katedrály, ktorú realizuje akademický sochár Otmar Oliva z Velehradu. Na podujatí odprezentuje Česká televízia dokument z prvého odlievania bronzových častí výzdoby pre trnavskú katedrálu.

Hosťom bude arcibiskup Róbert Bezák, ktorý sa na odlievaní na Velehrade zúčastnil. Na organe bude hrať Peter Vymazal, organista z Katedrály sv. J. Krstiteľa v Trnave a na trúbke Rastislav Suchan.

Odlievanie bronzových častí výzdoby

Hudobný program večera:

Jeremiah Clarke: Trumpet voluntary

Johann Sebastian Bach: Concerto a mol, BWV 593, Allegro

Chorálová predohra Wachet auf, ruft uns die Stimme, BWV 645

Jesu, bleibet menine Freude, BWV 147

Jan Křtitel Kuchař: Partita C dur

Felix Mendelssohn – Bartholdy: Prelúdium a fúga c mol, op. 37

Sigfrid Karg – Ellert: Chorálová fantázia „Liebster Jesu, wir sind hier“, op. 65

Marc Antoine Charpentier: Te Deum

Večery sa uskutočňujú počas 3 týždňov pri príležitosti sviatku Narodenia sv. Jána Krstiteľa, patróna katedrály a celej Trnavskej arcidiecézy.

Mgr. Katarína Michalčíková, event manažérka pre Katedrálu


Ulož ako PDF
Napísal 23. júna 2011 15:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.