reklama

Exceletný výber hudobníkov, pútavé prednášky, debaty a diskusie. Ekofest 2011 mal skvelú úroveň

Spojením prednášok s environmentálnou tematiku, premietaním dokumentárnych filmov, besedami a diskusiami so skvelou muzikou sa môže v Trnave pýšiť iba jediné podujatie – EKOFEST. Jeho už štvrté pokračovanie sa uskutočnilo v priestoroch Mestského amfiteátra a kina Hviezda v piatok 24. júna.

Dôkaz o tom, že výborná muzika v kontexte so zaujímavým sprievodným programom môže zaujať aj pomerne značnú časť mladých ľudí, sme našli aj na tohtoročnom Ekofeste. Na akciu prišlo množstvo ľudí, zmýšľajúcich možno trošku inak ako tón udávajúca majorita. A to je dobré znamenie.

Nabitý program Ekofestu odštartoval už dopoludnia. V kine Hviezda premietali dokumenty o prírode či dopade ľudskej činnosti na životné prostredie. Program v amfiteátri, dve hodiny po poludní, otvorilo vystúpenie kapely Nightfall. Po nich sa predstavili The Downhill, HT a Hash.
To už v sále priamo pod pódiom bežali naplno besedy a diskusie na témy Atómové jadro, Združenie Slatinka, Na odpady s rozumom, Zmena klímy, ropný zlom a naša budúcnosť. Debaty spojené s diskusiou uzatvorila po 21. hodine prednáška o Botanickej záhrade v Trnave. Výťažok z Ekofestu poputuje práve na revitalizáciu tohto stále pomerne neznámeho kúta Trnavy.

Štofo z Hudby z Marsu v akcii

Súčasťou Ekofestu boli aj vernisáže trnavských umelcov. Svojim dielami sa predstavili mladí výtvarníci Martin Kochan, Gabika Hercegová a fotograf Matúš Pecho.

Hlavné pódium amfiteátra však patrilo muzikantom. Tradične parádnych rockerov z kapely Golden Vein vystriedalo veselé združenie Hudba z Marsu. Štofo a spol. sa nezapreli a na domácej trnavskej pôde predviedli opäť raz energickú šou, ktorá zdvihla zo sedadiel desiatky hudobných nadšencov.

VIDEO: Hudba z Marsu – Disko (Ekofest 2011) HD

Hudobný bonbónik v podobe koncertu legendárneho zoskupenia Collegium Musicum si nenechalo ujsť množstvo fajnšmekrov. Viacerí z nich prišli na festival špeciálne kvôli Vargovi, Frešovi, Griglákovi a Valihorovi. „Jasné, prišli sme hlavne na Collegium. Je to hudba mojej mladosti a srdca. S manželkou sme ani sekundu neváhali, keď sme sa dozvedeli, že páni budú koncertovať v Trnave. Tešíme sa na super zážitok,“ podelili sa s nami o svoje pocity krátko pred vystúpením kapely, pýšiacej sa 40-ročnou históriou, výborne naladení manželia Miro a Danka.

Marián Varga ako neoddeliteľná súčasť zoskupenia, ktoré je našim národným pokladom – Collegium Musicum

Pocit zodpovednosti a organizačné povinnosti bránili naplno si vychutnávať parádnu muziku zakladateľovi a riaditeľovi Ekofestu Matejovi Lančaričovi. „Zatiaľ všetko prebieha bez problémov. Prišlo pomerne dosť ľudí, čo ma teší,“ v behu reportoval tri hodiny pred skončením akcie zaneprázdnený Lančarič.

Záver festivalu patril kultovým Horkýže Slíže, ktorí, ako inak, dostali na úplný záver ďalšieho vydareného Ekofestu viac ako tisíc návštevníkov do varu.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 25. júna 2011 3:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Exceletný výber hudobníkov, pútavé prednášky, debaty a diskusie. Ekofest 2011 mal skvelú úroveň”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.