reklama

Poslanci budú hlasovať aj o plate primátora

Pre novelizáciu zákona o platových pomeroch starostov a primátorov, ktorá je v platnosti od 1. júna, musia všetky obce a mestá upraviť platy najvyšších predstaviteľov miest a obcí a prispôsobovať ich najnovšej právnej úprave. Samosprávy, ktoré tak neurobia do konca mesiaca, budú vyplácať starostom a primátorom iba základný plat.

Poslanci národnej rady znížili prostredníctvom  novely zákona platy starostom a primátorom o 10 percent, podľa nového nariadenia povoľuje zákon maximálne odmeny vo výške 70 percent základného platu. Doteraz nebolo ničím výnimočným násobenie platov primátorov a starostov vo výške 100 či dokonca 200 percent základného platu.

Primátor mesta Vladimír Butko (vpravo)

Primátor mesta Trnava Vladimír Butko poberal od januára tohto roku mesačnú mzdu vo výške  necelých 4000 eur. Podľa návrhu uznesenia, o ktorom budú hlasovať mestskí poslanci na utorňajšej schôdzi, dostane V. Butko od júla k základnému platu vo výške 2450 eur navýšenie o 66,5%, celkový mesačný príjem tak dosiahne 4085 eur.

Platy starostov odsúhlasené obecným zastupiteľstvom musia byť podľa novely zákona uvedené v zápisnici zo zasadnutia obecného zastupiteľstva v presnej výške stanovenej v eurách. Zabráni sa tak zavádzaniu a nejednoznačnému výpočtu mzdy.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2011 9:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.