reklama

Školskí nepedagogickí zamestanci si prilepšia, poslanci im zvýšili odmeny

Poslanci mestského zastupiteľstva na utorňajšej schôdzi v rámci schvaľovania aktualizácie rozpočtu odobrili návrh poslanca Vladimíra Butka na zvýšenie odmien pre nepedagogických pracovníkov v školstve.

Vladimír Butko svojím návrhom reagoval na krok vlády, ktorá rozhodla od septembra zvýšiť platy učiteľom o šesť percent.

Rovnaký krok ako vláda urobilo v inom bode rokovania MZ aj mesto Trnava a vykrylo zákonom stanovené navýšenie platov pre učiteľov v materských a základných školách a školských zariadeniach z vlastných rozpočtových zdrojov rovnako o šesť percent.

butko-MZ
Vladimír Butko

„Toto navýšenie sa však nedotklo prevádzkových pracovníkov škôl a školských zariadení, ktorí zabezpečujú komplexnú prevádzku a údržbu. Týka sa to školníkov, upratovačiek, kuchárok, pomocných síl v školských jedálňach a podobne. Vzhľadom k tomu, že títo pracovníci dostávajú najnižšie mzdy, navrhujem zvýšenie osobného príplatku pre nepedagogických pracovníkov v roku 2016 o šesť percent,“ vysvetlil Butko.

Podľa prepočtov mestského úradu návrh V. Butka bude stáť mesto približne 18-tisíc eur.

Poslanci návrh na navýšenie výdavkovej časti rozpočtu na zvýšenie osobných príplatkov jednmyseľne schválili.

„Myslím si, že nejde o sumu, ktorá by zamávala rozpočtom. Možno ľuďom, ktorých sa to týka, tých par desiatok či stoviek eur trochu pomôže,“ skonštatoval navrhovateľ.

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2016 18:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.