reklama

Poslanci rokovali naposledy. Stiahli majetkové veci, schválili rozpočet a udelili odmeny

Posledné rokovanie poslancov Mestského zastupiteľstva (MZ) mesta Trnava vo volebnom období 2010 – 2014 trvalo rekordne krátko, len o pár minút dlhšie ako jednu hodinu.

Dôvodom bol návrh klubu KDH, podporený klubom poslancov Smeru-SD, o zmene programu rokovania, z ktorého vypustili všetkých 28 bodov v položke majetkové záležitosti, vrátane predaja pozemku pod projektu akvaparku. O stiahnutie materiálu podľa vlastných slov žiadal primátora Vladimíra Butka aj samotný investor (písali sme tu).

„Zákon presne neustanovuje, čo poslanci môžu a čo nemôžu riešiť polroka alebo mesiac pred voľbami. Ale rezonujú tu také veci, že idete riešiť toto a toto, to by sa teraz riešiť nemalo,“ vysvetlil predkladateľ návrhu nového programu poslaneckej schôdze poslanec Štefan Bošnák.

Stanovisko k rokovaniu MZ poslal dopoludnia médiám aj viceprimátor Bystrík Stanko „Na dnešnom zastupiteľstve dáme červenú všetkým majetkovým transakciám, ktorých súčasťou by mala byť aj výmena pozemku pod aquaparkom. Nie je podľa nás správne ani transparentné (etické), aby sme tri dni pred voľbami riešili pre mesto a občanov tak zásadné zmeny,“ vyhlásil.

Prítomní poslanci MZ tak napokon rokovali len o deviatich bodoch, vrátane bodov „Rôzne“ a „Interpelácie poslancov“.

zapadne-kridlo-radnica
Nádvorie trnavskej radnice

Ilustračné foto

Najdôležitejším bodom programu zostal návrh rozpočtu mesta Trnava na rok 2015, ktorý zastupitelia odsúhlasili s drobnou úpravou.

V reakcii na rozhodnutie vlády o poskytnutí odmeny zamestnancom v školských zariadeniach vo výške 100 eur pred blížiacimi sa Vianocami predložil na záver poslednej schôdze zastupiteľstva Štefan Bošnák návrh na poskytnutie rovnakej odmeny pre pracovníkov v školstve.

„Trnava je v dobrej finančnej kondícii, nemá deficit, preto navrhnujem, aby sme sa k návrhu vlády pridali a poskytli 100 eur zamestnancom školských zariadení aj my,“ predostrel svoj návrh.

„Som veľmi rád, že kolega Bošnák prišiel s týmto návrhom. Návrh plne podporujem a vzhľadom k tomu, že klub KDH by ho bez podpory klubu Smeru v tomto zastupiteľstve nikdy nevedel presadiť, vyzývam aj našich poslancov, aby tento návrh podporili,“ prihlásil sa o slovo Stanko.

Odmenu 100 eur dostanú na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zamestnanci materských škôl, školských jedální, centier voľného času, školských klubov a nepedagogickí zamestanci základných škôl.

Predpokladaný počet príjemcov odmeny je 550 zamestnancov, mesto teda z rozpočtu vynaloží 55-tisíc eur.

Finančné prostriedky budú použité z prebytku bežného rozpočtu mesta na rok 2014.

Na odmenu majú nárok zamestnanci, ktorí k 30. novembru 2014 odpracovali v školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trnava minimálne tri mesiace v pracovnom pomere, a ktorý trvá aj po tomto dátume.

Posledné slovo dnešného zastupiteľstva si zobral odchádzajúci primátor Vladimír Butko. Okrem poďakovania za prácu poslaneckému zboru vyjadril nádej „aby mala Trnava takéto zastupiteľstvo aj ďalších 20 rokov“.

butko
Vladimír Butko počas dnešnej poslednej schôdze v pozícii primátora

Reprofoto: TT-IT

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2014 17:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci rokovali naposledy. Stiahli majetkové veci, schválili rozpočet a udelili odmeny”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.