reklama

Poslanci rokovali naposledy. Stiahli majetkové veci, schválili rozpočet a udelili odmeny

Posledné rokovanie poslancov Mestského zastupiteľstva (MZ) mesta Trnava vo volebnom období 2010 – 2014 trvalo rekordne krátko, len o pár minút dlhšie ako jednu hodinu.

Dôvodom bol návrh klubu KDH, podporený klubom poslancov Smeru-SD, o zmene programu rokovania, z ktorého vypustili všetkých 28 bodov v položke majetkové záležitosti, vrátane predaja pozemku pod projektu akvaparku. O stiahnutie materiálu podľa vlastných slov žiadal primátora Vladimíra Butka aj samotný investor (písali sme tu).

“Zákon presne neustanovuje, čo poslanci môžu a čo nemôžu riešiť polroka alebo mesiac pred voľbami. Ale rezonujú tu také veci, že idete riešiť toto a toto, to by sa teraz riešiť nemalo,” vysvetlil predkladateľ návrhu nového programu poslaneckej schôdze poslanec Štefan Bošnák.

Stanovisko k rokovaniu MZ poslal dopoludnia médiám aj viceprimátor Bystrík Stanko “Na dnešnom zastupiteľstve dáme červenú všetkým majetkovým transakciám, ktorých súčasťou by mala byť aj výmena pozemku pod aquaparkom. Nie je podľa nás správne ani transparentné (etické), aby sme tri dni pred voľbami riešili pre mesto a občanov tak zásadné zmeny,” vyhlásil.

Prítomní poslanci MZ tak napokon rokovali len o deviatich bodoch, vrátane bodov “Rôzne” a “Interpelácie poslancov”.

zapadne-kridlo-radnica
Nádvorie trnavskej radnice

Ilustračné foto

Najdôležitejším bodom programu zostal návrh rozpočtu mesta Trnava na rok 2015, ktorý zastupitelia odsúhlasili s drobnou úpravou.

V reakcii na rozhodnutie vlády o poskytnutí odmeny zamestnancom v školských zariadeniach vo výške 100 eur pred blížiacimi sa Vianocami predložil na záver poslednej schôdze zastupiteľstva Štefan Bošnák návrh na poskytnutie rovnakej odmeny pre pracovníkov v školstve.

“Trnava je v dobrej finančnej kondícii, nemá deficit, preto navrhnujem, aby sme sa k návrhu vlády pridali a poskytli 100 eur zamestnancom školských zariadení aj my,” predostrel svoj návrh.

“Som veľmi rád, že kolega Bošnák prišiel s týmto návrhom. Návrh plne podporujem a vzhľadom k tomu, že klub KDH by ho bez podpory klubu Smeru v tomto zastupiteľstve nikdy nevedel presadiť, vyzývam aj našich poslancov, aby tento návrh podporili,” prihlásil sa o slovo Stanko.

Odmenu 100 eur dostanú na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zamestnanci materských škôl, školských jedální, centier voľného času, školských klubov a nepedagogickí zamestanci základných škôl.

Predpokladaný počet príjemcov odmeny je 550 zamestnancov, mesto teda z rozpočtu vynaloží 55-tisíc eur.

Finančné prostriedky budú použité z prebytku bežného rozpočtu mesta na rok 2014.

Na odmenu majú nárok zamestnanci, ktorí k 30. novembru 2014 odpracovali v školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trnava minimálne tri mesiace v pracovnom pomere, a ktorý trvá aj po tomto dátume.

Posledné slovo dnešného zastupiteľstva si zobral odchádzajúci primátor Vladimír Butko. Okrem poďakovania za prácu poslaneckému zboru vyjadril nádej “aby mala Trnava takéto zastupiteľstvo aj ďalších 20 rokov”.

butko
Vladimír Butko počas dnešnej poslednej schôdze v pozícii primátora

Reprofoto: TT-IT

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2014 17:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

27 komentárov pre “Poslanci rokovali naposledy. Stiahli majetkové veci, schválili rozpočet a udelili odmeny”

 1. 1
  takto says:

  Pred voľbami sa urobili peknučkí a preto stiahli ruka v ruke KDH aj SMER aj ďalšie body napr. zadanie štúdie pekné pole, to by vadilo komu. A za túto frašku dostanú odmenu 350 eur, hanba.

  • 1.1
   ergo sum says:

   ty kokso vám sa nezavďačí nikto :D … Dali ľuďom 100 € navyše a sú debili… Myslím, že každému je jasné, prečo to tak je, ale vždy to tak bolo a bude! Rovnako k tomu prístupia aj o 4 roky, nech bude zastupiteľstvo hocijaké…. Lebo i dobrovoľníci zistia, že práca pre mesto nie sú len brigády, keď začnú chodiť za nimi ľudia s ich problémami. Veľmi podporujem dobrovoľnú prácu /sám ju vykonávam niekoľko rokov a nikde to nevytrubujem/, ale tieto voľby sa z nej tejto práce stala akoby jediný spôsob na riešenie všetkých problémov a to ma teda riadne straší :D

   Všetkým želám šťastnú ruku pri výbere a krúžkovaní, nech si národ trnavský zvolí tých správných ľudí, aby sme sa nám tu žilo, tak ako si každý predstavuje !

 2. 2
  maus says:

  Chudakom rozdaju omrvinky a čakajú za to potlesk, na grc!

 3. 3
  durotrulo says:

  100,- € krát 550 zamestnancov = 55000,- € z rozpočtu
  A odvody zamestnávateľa zaplatí kto?

 4. 4
  jajo says:

  Tak oni dostanu za hodinu a stvrt 350,- euro a chudobe, ktora zaraba mesacne 350,- euro daju odmenu 100,- euro za rok. Im uz fakt chyba posledna stipka ucty k ludom. Zverejnite vsetci svoje majetkove priznania, nech vieme, ako ste sa nabalili za toto funkcne obdobie!

  • 4.1
   marian says:

   350 za mesiac poslanci nezarabaju ani zdaleka, mozes sa ukludnit.

   • 4.1.1
    Kinder says:

    No ja by som si taký istý nebol, pretože každý poslanec je v nejakej tej komisii a za to su ďalšie prašule. No a predseda komisie ten sa smeje najviac. Ináč to stiahnutie materiálov je logické. Iba by som sa spýtal kompetentných, že keď zostavovali zasadnutie MZ na tento rok, tak to nevedeli, že v novembri budú voľby?

    • 4.1.1.1
     marian says:

     to akoze v januari mali vediet o com bude treba rozhodovat za 11 mesiacov? to nemyslis vazne, ze?

     • 4.1.1.1.1
      majo says:

      Program stanovuje mestská rada, ktorá zasadala 6.10.2014 a tá snáď už vedela kedy budú voľby, toto rozhodnutie určite padlo až po diskusii v kine.

     • 4.1.1.1.2
      Kinder says:

      Myslím to skutočne vážne, pretože to beriem ako zasadnutie MZ ako celku vrátane všetkých majetkových materiálov a nie iba akýsi aquapark, ktorý podľa môjho názoru skoro v centre mesta nemá čo robiť. Nech mesto vyhlási verejnú súťaž na realizáciu aquparku niekde za mestom s tým, že mesto poskytne pozemok za euro a uvidíme.

    • 4.1.1.2
     Ovca says:

     Necakali ze tam bude necakana konkurencia.

 5. 5
  pedro says:

  “Nie je podľa nás správne ani transparentné (etické), aby sme tri dni pred voľbami riešili pre mesto a občanov tak zásadné zmeny,”

  mne sa tiez nezda vhodne pracovat 3 dni pred vianocami a stale chodim do prace a robim rozhodnutia ktore ovplyvnuju buducnost po vianociach

  naco si tam bol zvoleny? aby si sa zdrziaval? mas mandat na 4 roky tak pracuj 4 roky. ale tusim chces pracovat az tie nasledujuce 4 roky comu sa tazko veri.

  • 5.1
   totok says:

   A keď nerobili rozhodnutia mali sa vzdať aj financií, ak nepracovali

   • 5.1.1
    pedro says:

    ved pracovali podla svojho vedomia a svedomia. preto si ich zvolia znova lebo urobili spravny krok a zbavili sa zodpovednosti v prospech politickeho ciela ktory predsa musi byt aj cielom kazdeho slusne smerovaneho trnavcana

  • 5.2
   Fero Jahoda says:

   Asi sleduju diskusie a pocuvli nazor obcanov. Teda aspon tych hlasnych.
   Ak su teda volby 15.11., maju podla mna mandat az do zlozenia slubu novozvolenych poslancov.
   Mozno je zakonom stanovena lehota este pred vianocami. Podla man by mali riadit mesto a prijmat rozhodnutia min. do vianoc.

   Skoda ze sa pokakali pre par anonymnych diskuterov a skratili program.
   Faktom je, ze v niektorych prispevkoch maju pisatelia “krvave oci”.

 6. 6
  dado says:

  chlapci, vam by nevyhovel, ani keby vam po riti s rozbitym sklom skrabkali; urcite sa z tejto zmeny programu tesia najma ti, ktorym mesto malo odpredat byty. Ti vsetci pojdu v obrovskom siku volit degeshov z Lepsej Trnavy…

 7. 7
  ofina says:

  Ja osobne vnímam boj o primátorské kreslo nie ako súboj volebných programov. Tie sú spoločným dielom a cieľom jednotlivých zoskupení kandidátov na poslancov, čiže ak sa do zastupiteľstva nedostanú v potrebnom množstve asi ťažko si primátor presadí svoje. Pri voľbe primátora by malo rozhodovať niečo iné. Primátor bude hlavou kráľovského mesta s bohatou históriou, kultúrnou a náboženskou tradíciou. Mal by symbolizovať podobné hodnoty ako toto mesto. Trnava si zaslúži za primátora človeka slušného, prorodinne orientovaného, so skúsenosťami vo verejnej správe, skromného a s čistým štítom. Súčasný viceprimátor v hojnej miere používa heslá ako “Zbavme sa politikárčenia, to nech si nechajú v Bratislave” alebo “Tu sme šetci Trnafčané”. V minulých voľbách ako nezávislý dostal značnú dôveru voličov. Ako nezávislý nemal problém odstúpiť z druhého najvyššieho postu v meste a vrátiť sa na políciu keď to potrebovali vedúci z Bratislavy a potom sa vrátiť späť akoby sa nič nedialo. Takisto pani viceprimátorka, uprednostnila istotu na mieste hlavnej kontrolórky na VUC. Pán Bročka prináša nový vietor do komunálnej politiky, aj keď myslím, že kandidoval už minule a neprešiel. Poznám veľa dobrovoľníkov a myslím, že podstatou je že to robia nezištne. Otázkou je či pán Bročka keď začal v roku 2013 svoje aktivity nekalkuloval už s nejakou kandidatúrou a potom to asi veľmi nezištné dobrovoľníctvo nebolo. Pán Žitňanský nebol veľmi presvedčivý v debatách, napriek tomu myslím že ako človek slušný s obyčajnou ale poctivou prácou, vzornou rodinou a 16 ročnou mravčou prácou v oblasti výsostne ľudskej na meste disponuje pre mňa potrebnými atribútmi pre osobu reprezentanta nášho Malého Ríma. A to, že po 16 rokoch dal do stávky všetko a nenechal si zadné vrátka je u mňa jedno plus.

 8. 8
  saskia says:

  pán stanko, ktorý mi je mimochodom úplne ľahostajný, môže do televízie hlásať , že v TT sa žije dobre.. my vieme svoje a rečičkami typu “my trnafčané” nech ide zabávať do drišľakovín.
  ” Trnava ma naviac” – ak je to tak, nájdtite si tam jedného gramotného, čo vám skontroluje pravopis, prosim.

  vzhľadom na to, že sa tu dejú veci, ktoré množstvu občanov nevoňajú, a zasa sa nedejú také, ktoré by sme chceli a potrebovali, si tych našich pevne usadených vrcholových papalášov platíme priam lukratívne:

  http://www.sme.sk/c/7491400/kolko-nas-stoja-sluzby-miest-grafy.html
  Hoci plat bratislavského primátora Milana Ftáčnika (s podporou Smeru) vo výške 4503 eur je spomedzi šéfov krajských miest najvyšší, po zohľadnení počtu obyvateľov vyjde primátor Bratislavčanov najlacnejšie. Každý obyvateľ hlavného mesta sa na neho zloží 18 centmi.

  Služby trnavského primátora Vladimíra Butka (KDH) sú šesťkrát drahšie. Keď sa k jeho platu 4496 eur prirátajú aj odvody zamestnávateľa, Trnavčana vyjde na 1,18 eura za rok.

  Hovorca mesta Pavol Tomašovič to vysvetľuje dobrými hospodárskymi výsledkami mesta.

  Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7491400/kolko-nas-stoja-sluzby-miest-grafy.html#ixzz3Iw5BYkHb

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.