reklama

Hlas Trnavčanov za budovanie bezpečných cyklotrás v regióne sa dostane až k ministrovi Simonovi

Občianske združenie Trnavská náučná cyklotrasa (TNC) pripravuje na utorok 9. augusta míting na podporu budovania bezpečných cyklotrás v trnavskom regióne. Verejné zhromaždenie začne na Trojičnom námestí o 18. hodine.

Podľa slov predsedu združenia Jozefa Kozoňa OZ pozýva do centra mesta každého, kto podporuje myšlienku realizácie moderných cyklociest, ktoré by v budúcnosti s podporou Európskej únie, štátnych a samosprávnych inštitúcií mohli postupne vyrásť v širokom okolí mesta Trnava a spojiť obce a zaujímavé turisticky príťažlivé lokality.

„Možno návšteva vás a vašich priateľov na podujatí bude tým momentom, pre ktorý budú vaše deti v budúcnosti na vás hrdé,” vyzýva širokú verejnosť na účasť J. Kozoň.

Za budovanie moderných a bezpečných cyklostrás naprieč trnavským regiónom bojuje OZ TNC už niekoľko rokov

Ilustračné foto: alternativni-cyklistika.cz

Účasť na zhromaždení potvrdili viacerí predstavitelia miest, obcí a inštitúcií z trnavského regiónu. OZ TNC chce v spolupráci s obyvateľmi Trnavy a okolia jednoznačne poukázať na záujem o budovanie bezpečných cyklotrás. „Náš spoločný hlas budú počuť tam, kde je to potrebné. Našim cieľom je upriamiť pozornosť členov vlády na skutočnosť, že je potrebné a nanajvýš dôležité zverejniť výzvy na čerpanie prostriedkov z eurofondov, ktoré sú určené na projekty, aký je ten náš,” zdôraznil Kozoň.

Oficiálnym výstupom z mítingu bude otvorený list ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Zsoltovi Simonovi, pod ktorého úrad spadá aj kompetencia problematiky budovania cyklotrás.

Navrhované cyklotrasy OZ TNC (projekt z roku 2008). Pre zväčšenie kliknite na obrázok.Ulož ako PDF
Napísal 5. augusta 2011 1:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Hlas Trnavčanov za budovanie bezpečných cyklotrás v regióne sa dostane až k ministrovi Simonovi”

 1. 1
  vlaDyka says:

  Nemyslím si, že tu ide (hlavne) o Trnavčanov, keďže tento záber/zámer je skôr na okolie Trnavy, ako na Trnavu samotnú…. Ohlasujte Trstínčanov, Bielokostolčanov, Suchančanov,…či Hlohovčanov, Senčanov, Modrančanov,…

  Hlas Trnavčanov by mal byť v prvom rade výrazný smerom do mesta, keďže sa z neho hlavne musia dostať a v prvom rade aj sa z neho “vybyciklovať”. Ak chú ísť von z mesta, musia poznať ohlas aj z druhej strany (cyklo)chodníka.
  ALE
  pokiaľ realizácia toho projektu chytí rovnaký vietor, ako tá v rámci mesta…. držme palce našim (aspoň) vnukom. (A to pevne dúfam, že sa mýlim)

 2. 2
  ... says:

  Absolutny suhlas s Vladykom. Clovek by aj chcel byt optimista, ale ked to tu za tie roky vsetko vidi je mu jasne za my sa toho nedockame.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.