reklama

Neplatné referendum nie je prehra, ale potvrdenie nespokojnosti Trnavčanov s parkovacou politikou mesta, konštatujú opoziční poslanci

Počet Trnavčanov, ktorí prišli na referendum o súčasnej parkovacej politike mesta, považujú poslanci opozičných klubov v mestskom zastupiteľstve za potvrdenie výraznej nespokojnosti s jej podobou.

„Ďakujeme každému zo 16 194 Trnavčanov, ktorí prišli hlasovať; sú pre nás veľkým povzbudením a motiváciou do ďalšej práce v záujme rozumného rozvoja nášho mesta,“ povedal predseda klubu Trnava pre každého Branislav Baroš.

„Poďakovanie patrí aj petičnému výboru, ktorý najmä v posledných dňoch intenzívnou komunikáciou motivoval nemalé množstvo voličov k účasti. Podpísať petíciu je totiž oveľa pohodlnejšie než prísť do volebnej miestnosti,“ dodal Rastislav Mráz za klub Trnava nás spája.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Účasť takmer tretiny, presne 30,41% Trnavčanov s volebným právom, na platnosť referenda nestačila. Voliči odovzdali 16 030 platných hlasov. „Výsledok nepovažujeme za prehru: ide o významnú časť obyvateľov Trnavy, ktorých názor treba brať do úvahy,“ zdôraznil Branislav Baroš.

Podľa Rastislava Mráza mesto svojou komunikáciou odrádzalo ľudí od účasti v referende. Výrazne tak zneužilo pozíciu jeho organizátora, ktorá mu vyplýva zo zákona. „Preto pripravujeme niekoľko podnetov na štátne kontrolné orgány na preverenie postupov mesta,“ informoval Mráz.

Opoziční poslanci podľa vlastných slov budú naďalej dôsledne sledovať rozhodnutia mesta v oblasti parkovacej politiky a v zastupiteľstve budú hlasom Trnavčanov, nespokojných so súčasným vedením.

„Priority vedenia mesta nekorešpondujú s reálnymi potrebami obyvateľov, zato však majú bezvýhradnú podporu väčšinového klubu poslancov Lepšej Trnavy ako aj neúspešného kandidáta na primátora Mateja Lančariča,“ dodávajú.

Ulož ako PDF
Napísal 14. januára 2024 9:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.