reklama

Samosprávny kraj dodá mestu stromy za symbolickú cenu, spoločné riešenia chcú hľadať aj v otázke cyklotrás

Stretnutím s predstaviteľmi mesta Trnava vyvrcholila v utorok 7. júna séria diskusných schôdzok vedenia Trnavského samosprávneho kraja so zástupcami jednotlivých miest v rámci projektu Otvorená územná samospráva. Na stretnutí sa okrem predsedu TTSK Tibora Mikuša a primátora Trnavy Vladimíra Butka zúčastnili aj odborní pracovníci z oboch samospráv.

Podľa slov hovorcu Trnavského samosprávneho kraja Patrika Velšica „cieľom stretnutí je identifikovanie potrieb občanov miest a obcí a možnosti prehĺbenia vzájomnej spolupráce jednotlivých miestnych a obecných samospráv s vyšším územným celkom“.

Zľava podpredsedovia TTSK A. Hambálek a Z. Čambál, župan T. Mikuš, primátor mesta V. Butko a viceprimátori B. Stanko a K. Tibenská počas rokovania

„Tak, ako v ostatných mestách, aj v Trnave sa najširšia diskusia rozprúdila pri téme doprava. Kooperácia medzi mestom a TTSK v tejto problematike je už rozbehnutá dávnejšie, čoho dôkazom sú napríklad vybudované okružné križovatky na Nitrianskej, Trstínskej, Špačinskej či Ružindolskej, ktorá sa v momentálne pripravuje v súčinnosti oboch partnerov. Občanov trápi aj pomerne obmedzená sieť cyklotrás v meste a jeho blízkom okolí. T. Mikuš aj V. Butko sa zhodli v tom, že považujú tento problém za dôležitý a intenzívne sa ním zaoberajú. Proces však brzdí náročné vysporadúvanie pozemkov pod plánovanými cyklotrasami, ktoré by mali hviezdicovo pretínať mesto a ponúkať možnosti na výjazd z mesta na viacerých miestach. Obe samosprávy utvorili pracovnú skupinu odborníkov, ktorá sa bude zaoberať problematikou riešenia nielen cyklotrás, ale dopravou všeobecne,“ priblížil témy rokovania zástupcov mestskej a regionálnej samosprávy P. Velšic.

Spoločnú reč našli zástupcovia mesta a krajskej samosprávy pri využívaní areálov a športovísk stredných a základných škôl, ktoré by mohli slúžiť nielen školám, ale širokej verejnosti počas prázdnin či po skončení vyučovania. Samozrejme, pod dohľadom zodpovedných osôb kvôli zabezpečenia majetku či bezpečnosti osôb. Práve v týchto areáloch sa skrýva potenciál miest na športovanie či oddych.

Predseda TTSK T. Mikuš ponúkol zástupcom mesta Trnava pomoc aj pri zveľaďovaní zelených plôch v meste. „Pripomenul iniciatívu Mladé stromy pre Slovensko, v rámci ktorej sa sadia stromy po celom území kraja už štvrtý rok. Školské hospodárstvo v Piešťanoch, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK dokonca pre tento účel pestuje sadenice stromov a okrasných drevín, ktoré ponúkol kraj Trnavčanom za symbolickú cenu, čo primátor mesta vrelo privítal. Rovnako tak možnosť vystaviť predmety zo zbierok Západoslovenského múzea v mestských inštitúciách, či vyhotovenie tematických replík na skrášlenie historických častí trnavskej radnice,“ dodal.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2011 14:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.