reklama

Adrenalín, šport, umenie, dokonca aj minizoo. To všetko priniesol premiérový Trnava Extreme Day

Premiérový Trrnava Extreme Day je úspešne za nami. V sobotu 6. augusta sa v rámci nového podujatia uskutočnilo v centre Trnavy viac ako 70 úspešných zoskokov zo štyridsaťmetrovej výšky na Trojičnom námestí, ale aj exhibícia členov Občianskeho združenia Street Sports Trnava na skateboardoch, BMX bicykloch a inline korčuliach, diváci videli vystúpenie juniorov z basketbalového tímu MBK Slávia Trnava, dvanásťmetrovú graffiti stenu, zoznámili sme sa s dvojmesačným levíčaťom z Leoparku v Hrnčiarovciach nad Parnou, medzi návštevníkov akcie zavítal dokonca aj živý veľhad kráľovský. To všetko podfarbené výbornou muzikou a občerstvením v príjemnom letnom počasí.

Do štyridsaťmetrovej výšky sa odvážilo 76 ľudí. Len piati z nich napokon nezoskočili

Ústredným ťahákom akcie, ktorú zorganizovali už tradiční partneri – agentúra MediaFlash, portál trnava-live.sk, Agency J.H. a mesto Trnava – bol bungee jumping. Zoskoky zabezpečilo pomocou 43-tonového žeriavu Felbermayr združenie Krokus Extrem Sport Team na čele so známym slovenským horolezcom Petrom Hámorom.

Peter je zatiaľ jediným Slovákom, ktorému sa podarilo vystúpiť na najvyššie vrcholy všetkých kontinentov, pokoril okrem iného aj Mount Everest, Broad Peak, Annapurnu či Nanga Parbat. Na svojom konte má sedem zdolaných osemtisícoviek.

„Môžem zhodnotiť, že to bola vydarená akcia. Všetko išlo hladko, vyšlo počasie, viac ako 70 zoskokov je veľmi pekné číslo. Sme spokojní, radi prídeme aj nabudúce,“ skonštatoval Peter Hámor.

Prvé zoskoky absolvovali bratia Tomáš a Peter zo Šelpíc krátko po desiatej hodine. „Fakt super zážitok. Trošku sa nám ešte trasú kolená, ale odporúčame, je to naozaj skvelá vec,“ zhodli sa odvážni bratia.
Drvivá väčšina skokanov si bungee jumping vyskúšala po prvý raz. No našli sa aj takí, ktorí si skočili už aj predtým. Trnavčan Rišo skákal šiesty, Michal po tretí raz. „Je to skvelý zážitok skákať vedľa mestskej veže doma v Trnave. Určite je to úplne iný pocit ako predtým. Skvelá myšlienka,“ radovali sa.

Svoj druhý zoskok v živote absolvoval poslanec NR SR, Trnavčan Jozef „Jofo“ Viskupič. „Tam hore je to úplne iné, ako keď sa dívate zdola. Pohľad na Trojičné námestie z tej kabínky zavesenej vo výške 40 metrov je skutočne hrozivý. Snažíte sa sledovať tú krásnu krajinu a nemyslíte na to, čo je pod vami. Som rád, že som to zvládol, je to perfektný pocit,“ vytešoval sa už v bezpečí na zemi Viskupič. „Chcem zložiť organizátorom poklonu za akciu a poďakovať sa za to, že som mal možnosť vo svojom meste absolvovať takýto zážitok,“ dodal.

Medzi siedmimi desiatkami odvážlivcov sme narátali aj viac ako 15 dievčat. Jedna z nich, Trnavčanka Simona dokonca skočila hneď dvakrát. Druhý zoskok jej zaplatila kamarátka, ktorá nenazbierala dostatok odvahy, a preto pripravenú sumu venovala. „Skočiť si bungee bol môj veľký sen. Som šťastná!,“ tešila sa Simona, ktorá pri druhom skoku nechcene predviedla divákom ako bonus aj menší striptíz. „Lano so mnou trošku trhlo a… nejako to vyletelo spod trička…,“ smejúc sa opísala bonusový zážitok.

Priveľký rešpekt pred voľným pádom v ústrety kamennej dlažbe Trojičného námestia nedovolil zoskočiť piatim z celkového počtu 76 odvážlivcov. Rekordérkou bola mladá žena, ktorá sa odhodlávala ku skoku asi štvrť hodiny. Jej snaženie a vnútorný boj s napätím sledovali na zemi desiatky prítomných. Po dlhom čakaní začali ženu dokonca povzbudzovať stupňovaným potleskom. Nepomohlo. O pár minút sa odhodlala na druhý pokus, bohužiaľ ani ten nebol úspešný a dievča sa vrátilo na zem opäť v železnej klietke.

„Nikdy nikoho nesáčeme dolu. Musí to byť dobrovoľné rozhodnutie, je na každom, či skočí alebo nie,“ povedal jeden z členov tímu, ktorý prevádzkuje bungee jumping aj na skokanskom mostíku na Štrbskom Plese.

Na hlavnom pódiu pri mestskej veži sa v priebehu dňa vystriedali DJ-i z trnavskej Agency J.H., viac ako hodinový set zahral rezidentný DJ Stanley z Europa 2 Point, tradične vysokokvalitnými trekmi, skrečmi a mixami obohatili akciu DJ Spinhandz a DJ DASEX.
Večerný program osviežilo hip-hopové vystúpenie Abdulka Ahmeda, pôvodom Somálca, ktorý žije a pracuje v Trnave dva roky.

Enormný záujem a pozornosť divákov na Trojičnom námestí pútalo dvojmesačné levíča z chovu Petra Ardana, prevádzkovateľa Levieho parku v Hrnčiarovciach nad Parnou. Levíča chceli pohladkať a odfotiť si nielen deti, ale aj dospelí. Krásne „mačiatko“ priniesli na námestie dievčatá z leoparku spolu s nádherným exemplárom veľhada kráľovského.

Cesta pred divadlom patrila po celý deň ďalším trom elementom, ktoré doplnili „skladačku“ Trnava Extreme Day.
Chalani z OZ Street Sports predvádzali na prekážkach krásne kúsky na skateboardoch, kolieskových korčuliach a BMX bicykloch, známy tatér Špendlo z trnavského štúdia Mefisto spolu s Dodom Dianom a tretím nemenovaným spolubojovníkom vytvorili v priebehu ôsmich hodín 12-metrové graffiti, basketbalové nádeje z MBK Slávia Trnava pod vedením Tomáša Orešanského si vyksúšali, aké je to hrať streetball rovno pod mestskou vežou.

Sobotné podujatie bolo po akciách TRNAVA FANDÍ HOKEJU a BEACH SOCCER TRNAVA CUP tretím spoločným dielom Ivana Novotného a Patrika Pokorného, ktorí v spolupráci s Jankom Hrčkom z Agency J. H. a predstaviteľmi mesta Trnava plánujú priniesť do centra mesta aj ďalšie nové a zaujímavé eventy.
Na jeseň chcú zorganizovať malý trnavský autosalón trnavských predajcov áut spojený so súťažami zručnosti ZLATÝ VOLANT a pre priaznivcov dobrého jedla a pitia pripravujú premiérové podujatie GURMAN FEST. Viac sa dozviete na stránkach trnava-live.sk.

ORGANIZÁTORI ĎAKUJÚ PARTNEROM ZA POMOC A PODPORU:
M-TOP, YMS GROUP, SWAN, a.s., Mäsovýroba Gašparík, UNI Credit Leasing Trnava, bazény a vírivky inpool, OK PLAST – Michal Okruhlica, A-MONT, MBK Slávia Trnava, OZ Street Sports, Tomáš Orešanský, Peter Gelko Lančarič, Branislav Jáger (KDH Trnava).

Fotogaléria (84 obrázkov):

Ulož ako PDF
Napísal 8. augusta 2011 8:57. Článok je zaradený do rubriky: • TRNAVA EXTREME DAY, Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Adrenalín, šport, umenie, dokonca aj minizoo. To všetko priniesol premiérový Trnava Extreme Day”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.