reklama

Trnavské zborové dni menia tvár aj priestor. Chcú sa priblížiť širšiemu publiku

Blížiaci sa 21. ročník Trnavských zborových dní sa priaznivcom hudby predstaví v novom šate. Festival podľa vyjadrenia členov organizačného štábu „výrazne pozmení charakter, dramaturgiu a koncepciu, podľa uvedeného programu a skladby účinkujúcich“.

„Cieľom je spropagovať a priniesť zborový spev do netypického priestoru a na netradičné pódium pre širokú vrstvu poslucháčov. Festival bude nesúťažný, ale všetci účastníci budú mať príležitosť vyjadriť svoj názor na najlepší zbor a interpretáciu skladby na facebooku. Odznejú sólové koncerty zúčastnených zborov a capella, s hudobným sprievodom skupín i orchestra. Veríme, že zborový festival v takejto koncepcii, žánrovej pestrosti, rozsahu, externých priestoroch a spoluprácou s profesionálmi zaujme a priláka do publika nielen milovníkov zborového spevu, ale všetkých, ktorí majú radi dobrú hudbu,“ uviedol prezident a spoluzakladateľ festivalu Gabriel Kalapoš.

Plagát

Trnavské zborové dni napísali svoje prvé dejstvo v júni 1988 na počesť 750. výročia slobodného kráľovského mesta Trnavy. Festival mal súťažný charakter a organizátori od začiatku spolupracovali so špičkami slovenského zborového spevu. Vysoká umelecká úroveň, výborná práca organizátorov, priateľská a pohostinná atmosféra festivalu boli základom úspechu festivalu doma i v zahraničí.


Program 21. ročníka Festivalu speváckych zborov Trnavské zborové dni 2011
Dátum : 2.-3.9.2011
Miesto : Mestský amfiteáter v Trnave

2.9. 2011 – piatok – JAZZ – MUZICAL – ROCK
18,00 – slávnostné otvorenie 1. Festivalového dňa TZD
18,30 – Spevácky zbor gymnázií mesta Trnava Cantica nova
Ariel Ramírez – Missa Criolla – pre zbor, sóla a sprievodnú kapelu
sólo : Viliam Csontos /Fragile/
Bob Chilcott – Little Jazz Mass – pre zbor a sprievodnú kapelu
19,30 – Miešaný spevácky zbor Tirnavia
Leonard Bernstein – West Side Story – zbor a klav. sprievod – výber z muzikálu
20,00 – Spevácky zbor gymnázií mesta Trnava Cantica nova
Jens Johansen, Erling Kullberg – Eversmiling Liberty – rockové oratórium pre zbor, sóla a rockovú kapelu – sóla : Mária Čírová, Kamil Mikulčík
21,00 – spoločenský večer DISCOTEKA všetkých účastníkov festivalu v Mestskom amfiteátri v Trnave

3.9.2011 – sobota – VERDIHO OPERNÉ ZBORY
17,00 – otvorenie 2. festivalového dňa TZD
17,30 – 19,30 – koncert trnavských speváckych zborov – ZBORY ZBOROM krátke vystúpenia účinkujúcich zborov: Bradlan, Vox Aurumque, Cantica nova, Tirnavia, Cantica /Z/nova, Technik Akademik
20°° – 21,30 – „Operné zbory Giuseppe Verdiho“ spojené trnavské zbory, zbor a orchester SND, sólisti : Soprán – Karina Skrzeszewska /PL/, soprán- Jolana Fogašová /SK/, tenor – László Boldizsár /HU/, bas – Richard Novák /CZ/. Dirigent : Pavol Procházka
21,30 – slávnostné ukončenie festivalu všetkými zbormi – Jubilate Deo – Mikuláš Schneider Trnavský

Moderujú PaeDr. Gabriel Kalapoš, Viera Polešovská.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2011 8:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kam vyraziť, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.