reklama

Trnavské zborové dni menia tvár aj priestor. Chcú sa priblížiť širšiemu publiku

Blížiaci sa 21. ročník Trnavských zborových dní sa priaznivcom hudby predstaví v novom šate. Festival podľa vyjadrenia členov organizačného štábu „výrazne pozmení charakter, dramaturgiu a koncepciu, podľa uvedeného programu a skladby účinkujúcich“.

„Cieľom je spropagovať a priniesť zborový spev do netypického priestoru a na netradičné pódium pre širokú vrstvu poslucháčov. Festival bude nesúťažný, ale všetci účastníci budú mať príležitosť vyjadriť svoj názor na najlepší zbor a interpretáciu skladby na facebooku. Odznejú sólové koncerty zúčastnených zborov a capella, s hudobným sprievodom skupín i orchestra. Veríme, že zborový festival v takejto koncepcii, žánrovej pestrosti, rozsahu, externých priestoroch a spoluprácou s profesionálmi zaujme a priláka do publika nielen milovníkov zborového spevu, ale všetkých, ktorí majú radi dobrú hudbu,“ uviedol prezident a spoluzakladateľ festivalu Gabriel Kalapoš.

Plagát

Trnavské zborové dni napísali svoje prvé dejstvo v júni 1988 na počesť 750. výročia slobodného kráľovského mesta Trnavy. Festival mal súťažný charakter a organizátori od začiatku spolupracovali so špičkami slovenského zborového spevu. Vysoká umelecká úroveň, výborná práca organizátorov, priateľská a pohostinná atmosféra festivalu boli základom úspechu festivalu doma i v zahraničí.


Program 21. ročníka Festivalu speváckych zborov Trnavské zborové dni 2011
Dátum : 2.-3.9.2011
Miesto : Mestský amfiteáter v Trnave

2.9. 2011 – piatok – JAZZ – MUZICAL – ROCK
18,00 – slávnostné otvorenie 1. Festivalového dňa TZD
18,30 – Spevácky zbor gymnázií mesta Trnava Cantica nova
Ariel Ramírez – Missa Criolla – pre zbor, sóla a sprievodnú kapelu
sólo : Viliam Csontos /Fragile/
Bob Chilcott – Little Jazz Mass – pre zbor a sprievodnú kapelu
19,30 – Miešaný spevácky zbor Tirnavia
Leonard Bernstein – West Side Story – zbor a klav. sprievod – výber z muzikálu
20,00 – Spevácky zbor gymnázií mesta Trnava Cantica nova
Jens Johansen, Erling Kullberg – Eversmiling Liberty – rockové oratórium pre zbor, sóla a rockovú kapelu – sóla : Mária Čírová, Kamil Mikulčík
21,00 – spoločenský večer DISCOTEKA všetkých účastníkov festivalu v Mestskom amfiteátri v Trnave

3.9.2011 – sobota – VERDIHO OPERNÉ ZBORY
17,00 – otvorenie 2. festivalového dňa TZD
17,30 – 19,30 – koncert trnavských speváckych zborov – ZBORY ZBOROM krátke vystúpenia účinkujúcich zborov: Bradlan, Vox Aurumque, Cantica nova, Tirnavia, Cantica /Z/nova, Technik Akademik
20°° – 21,30 – „Operné zbory Giuseppe Verdiho“ spojené trnavské zbory, zbor a orchester SND, sólisti : Soprán – Karina Skrzeszewska /PL/, soprán- Jolana Fogašová /SK/, tenor – László Boldizsár /HU/, bas – Richard Novák /CZ/. Dirigent : Pavol Procházka
21,30 – slávnostné ukončenie festivalu všetkými zbormi – Jubilate Deo – Mikuláš Schneider Trnavský

Moderujú PaeDr. Gabriel Kalapoš, Viera Polešovská.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2011 8:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kam vyraziť, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.