reklama

Trnavský spevácky zbor Cantica nova sa predstaví v Japonsku

Spevácky zbor gymnázií mesta Trnava Cantica nova v jubilejnom 50. roku svojej existencie odlieta 1. septembra 2019 na koncertný zájazd do Japonska s pobytom v hlavnom meste Tokio.

Od 2. do 9. septembra bude 38 členov zboru pod vedením svojho zbormajstra Gabriela Kalapoša reprezentovať mesto Trnava, Trnavský kraj i Slovensko na Festivale východoeurópskej hudby v Tokiu, ktorý organizuje umelecká agentúra Microcosmos.


Cantica nova

„Cantica nova sa celkovo predstaví japonskej verejnosti na troch koncertoch v rôznych častiach Tokia, absolvujeme aj jedno vystúpenie pre študentov Saitama High School, ktorí si naštudovali pre slovenský zbor aj niekoľko slovenských piesní,“ informoval dlhoročný zbormajster Gabriel Kalapoš.

Okrem pobytu v Tokiu má miešaný spevácky zbor na programe aj celodenné poznávacie výlety do turisticky známeho parku Nikko Edomura a na posvätnú japonskú horu Fujijama.

Zájazd zboru Cantica nova sa uskutoční s finančnou podporou Mesta Trnava a Trnavského samosprávneho kraja.

Ulož ako PDF
Napísal 29. augusta 2019 7:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.