reklama

Spevácky zbor Tirnavia oslávi 9. novembra svoje štvrťstoročie

Koncert s názvom Večer s Tirnavio sa uskutoční v sobotu 9. novembra 2013 o 19. hodine v trnavskom kine Hviezda pri príležitosti 25. výročia založenia miešaného speváckeho zboru Tirnavia.

Na koncerte zaznejú piesne Franka Sinatru, Františka Kryštofa Veselého, Stinga, Robieho Williamsa, Michaela Jacksona, skupín ABBA, Beatles a a mnohých ďalších. Diriguje Zuzana Holičková.

Lístky si môžete rezervovať na tirnavia@tirnavia.com alebo zakúpiť pred koncertom priamo v kine Hviezda. Cena vstupenky je 7 eur.

Miešaný spevácky zbor TIRNAVIA vznikol v roku 1988 a jeho zakladateľom je PaedDr. Gabriel Kalapoš. V rokoch 2003 až 2011 zbor viedol Ing. Andrej Rapant. Členmi zboru sú najmä mladí ľudia rôznych profesií, ale aj študenti vysokých škôl a univerzít. Počas doterajšej existencie Tirnavia spolupracovala s viacerými poprednými slovenskými a zahraničnými dirigentmi (L. Svárovský, O. Rózsa, A. Popovič, B. Kostka, M. Lejava, R. Štúr, P. Tužinský) a orchestrami (Komorný orchester Opery SND, Slovenský filharmonický orchester, Žilinský komorný orchester, Trnavský komorný orchester).

Medzi ich najvýznamnejšie ocenenia z posledného obdobia patria 3. miesto na svetovej súťaži International Eisteddfod LLANGOLLEN 2002 vo Walese, 1. miesto v zlatom pásme v kategórii folklór a 2. miesto v zlatom pásme v kategórii miešaných zborov na medzinárodnom festivale IFAS 2004 v Pardubiciach v Českej republike, 2. miesto v kategórii vážna hudba a 3. miesto v kategórii folklór, džez a spirituál na medzinárodnej súťaži speváckych zborov MILTENBERG 2006 v Nemecku.

Plagát:
tirnavia_Vecer2013_final

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2013 9:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.