reklama

Trnavčania spomínali na Andreja Hlinku

Približne päťdesiat ľudí z Trnavy a okolia sa stretlo v utorok 27. septembra pred budovou Spolku svätého Vojtecha na Radlinského ulici v Trnave, aby si pripomenuli veľkého politika, kňaza, národovca a dlhoročného predsedu Spolku sv. Vojtecha Andreja Hlinku.

So životom a dielom Andreja Hlinku oboznámil prítomných iniciátor a hlavný organizátor podujatia prof. Bohumil Chmelík. Poslanec NR SR Alojz Přidal zhromaždeniu okrem iného pripomenul aj slávny výrok A. Hlinku: „Budem pracovať vo dne v noci do tých čias, kým z červeného Slovenska nebude Slovensko biele, Slovensko slovenské a kresťanské“. Na záver položili zástupcovia zhromaždených občanov k pamätnej tabuli Andreja Hlinku spomienkový veniec.

Zhromaždenie sa uskutočnilo pri budove Spolku sv. Vojtecha na Radlinského ulici

Akciu pod názvom Pocta Andrejovi Hlinkovi usporiadalo Kresťanskodemokratické hnutie v Trnave a Spolok svätého Vojtecha pri príležitosti výročia narodenia Andreja Hlinku.

Branislav Jáger


Ulož ako PDF
Napísal 30. septembra 2011 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.