reklama

Povodňoví hasičskí záchranári cvičili na priehrade v Horných Orešanoch

Súčinnostné cvičenie povodňovej záchrannej služby jednotiek HaZZ Trnavského kraja sa uskutočnilo v utorok 4. októbra 2010 v zariadení Protipovodňového výcviku KR HaZZ v Trnave v Horných Orešanoch za účasti vodcov malých plavidiel a inštruktorov povodňovej záchrannej služby Okresných riaditeľstiev HaZZ Trnavského kraja.

Foto: Ivan Peťko/KR HaZZ Trnava

„Cvičenie bolo zamerané na výkon záchranných prác počas povodní a nehôd na vode s cieľom precvičiť koordinovanosť a súhru plavidiel pri záchranných činnostiach so zameraním na nácvik poháňacích a manévrovacích záberov. Členovia OR HaZZ v pôsobnosti Trnavského kraja si precvičili jednotlivé úkony posádky plavidla pri záchrane topiacich sa osôb a ich evakuácie na breh vodného toku. Preverili aj technický stav vecných prostriedkov povodňovej záchrannej služby. Súčasťou výcviku bola praktická ukážka veľkokapacitného čerpadla Varisco,“ skonštatoval hovorca krajských hasičov Ivan Peťko.

Ako dodal, v priebehu súčinnostného cvičenia bola uskutočnili potápači po dohode so Slovenským vodohospodárskym podnikom kontrolu výpuste priehrady v Horných Orešanoch.

Ďalšie fotografie z cvičenia:

Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2011 14:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.