reklama

Kukuľková v Majcichove tretia, Peko v Karlovke piaty

Poslednú októbrovú sobotu zohrali mladí stolní tenisti II. turnaj Slovenského pohára mládeže v kategórii mladšieho žiactva. Chlapcov hostil bratislavský klub ŠKST Karlova Ves, kde sa zišlo 97 najlepších hráčov tejto kategórie. Trnavu tradične reprezentovali hráči KST Viktória. Najlepšie sa darilo Štefanovi Pekovi, ktorý sa umiestnil na piatej priečke.

Pred bránami semifinále ho vyradil celkový víťaz Dávid Wiltschka, ktorému vzal jediné dva sety počas celého turnaja. Peter Varga a Martin Paulík skončili v druhej polovici štartového poľa.

Zľava 2. Labošová, 1. Belopotočanová, 3. Kukuľková

Medzi dievčatami si v Majcichove výborne počínala ich oddielová spoluhráčka Tatiana Kukuľková, ktorá vybojovala bronz. „Tatiana v semifinále narazila na Labošovú z Valalík, s ktorou má doteraz pozitívnu bilanciu a ktorej podľahla najtesnejším rozdielom 2:3. Víťazstvo z prvého turnaja obhájila Katarína Belopotočanová (Ružomberok). Je výborné, že medzi prvými piatimi hráčkami turnaja sa nachádza iba jediná, ktorá je narodená v roku 1999, všetky ostatné sú 2000 a mladšie. Obdobná situácia je aj u chlapcov. Špicu slovenského rebríčka miešajú chlapci narodení v roku 1999, ktorí sú mimoriadne intenzívne atakovaní 2000-kami. Vytvára sa naozaj silný ročník hráčov ako Budiak (Ružomberok), Peko (Trnava), Oráč (Vranov nad Topľou), Bučko (Topoľčany), Zelinka (Košice), ktorí majú šancu pri zintenzívňovaní tréningového úsilia presadiť sa aj na medzinárodnej scéne. Peko aj Kukuľková boli nominovaní na Medzinárodné majstrovstvá SR kadetov, ktoré sa uskutočnia 4. – 6.11.2011 v Bratislave. Hoci sa nejedná o majstrovstvá v ich kategórii (minikadeti), je výborné že dostali šancu zbierať skúsenosti v konkurencii najlepších hráčov Európy,“ zhodnotil tréner Viktórie Ivan Peko.

(ip)


Ulož ako PDF
Napísal 3. novembra 2011 23:27. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.