reklama

Mestský úrad a radnicu zachvátili požiare. Našťastie len fingované

V utorok krátko po 8.30 hodine sa ozývali centrom mesta hasičské sirény. Pre požiar v objekte mestského úradu museli evakuovať 120 ľudí. Na mieste udalosti zasahovalo sedem členov Dobrovoľného hasičského zboru v Trnave.

Našťastie, neišlo o skutočný požiar, ale o taktické cvičenie.

„Všetkých 120 prítomných bolo z budovy evakuovaných do troch minút. Myslím, že sme to zvládli bez problémov,“ zhodnotil vedúci odboru organizačného a vnútornej správy MsÚ Michal Dzurjanin.

Z mestského úradu evakuovali 120 ľudí

„Fingovaný požiar vznikol na 2. poschodí v priestoroch serverovne mestského úradu. Celý zásah trval sedem minút a môžem ho zhodnotiť ako úspešne zvládnutý,“ poznamenal predseda Dobrovoľného hasičského zboru v Trnave Miroslav Šuga.

O pár minút neskôr sa cvičenie s rovnakým scenárom odohralo v budove Radnice na Hlavnej ulici. Z historického objektu evakuovali do troch minút 15 ľudí. Simulovaný požiar vznikol v plynovej kotolni na druhom poschodí. „Dobrovoľní hasiči sú bývalí profesionáli a ako vidno, zásah zvládli bez problémov. Rovnako môžeme hodnotiť aj rýchlu evakuáciu zamestnancov,“ uviedla Mária Markovičová z kancelárie primátora.

Zásah pred Radnicou

„Previerky tohto druhu sú potrebné. Ich účelom je overiť v praxi pripravenosť, reakcie a správanie sa zamestnancov mesta v podobných krízových situáciách. Cvičenie hodnotím ako úspešné,“ dodal M. Šuga.

Ulož ako PDF
Napísal 8. novembra 2011 10:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.