reklama

Zomrel muž, ktorý zhromaždil v byte na Hospodárskej neuveriteľné množstvo odpadu

Obyvatelia bytov na Hospodárskej 22 si po dlhých desiatich rokoch vydýchli. V stredu ráno zomrel v byte na najvyššom pochodí 61-ročný František, ktorý svoje najbližšie okolie terorizoval smradom pochádzajúcim z jeho bytu.

Práve vlastný byt si z neznámeho dôvodu vybral ako úložisko odpadu. Len nedávno muža zbavili svojprávnosti. Mesto s týmto problémom dlho bojovalo a prípad sa dostal až pred súd. František však s okolím nekomunikoval, neotváral dvere a vyhrážal sa samovraždou.

Pracovníci firmy, likvidujúcej odpad z bytu odhadujú, že takéto kontajnery zaplnia možno až tri

Po tom, ako polícia zaistila miesto nálezu nebohého a telo odviezli pracovníci pohrebnej služby, začalo sa s odpratávaním neuveriteľného množstva odpadu. Krátko po 14. hodine nakladali prvý zaplnený veľkokapacitný kontajner.

„Ťažko to odhadnúť, ale je možné, že zaplníme možno dva ďalšie takéto kontajnery. Pracovať budeme až do piatku,“ uviedol zamestnanec spoločnosti, ktorá čistí zaprataný byt. Pre ilustráciu, v akom stave sa byt nachádzal, dodal: „Od podlahy až po strop boli v celom byte odpadky. Pohyboval sa tam tunelmi, ktoré si medzi nimi vyhĺbil. Bol to neuveriteľný pohľad.“

Susedom spôsoboval zápach z bytu číslo 18 problémy dlhé roky

Muža zbavili svojprávnosti len pred niekoľkými týždňami. Opatrovníkom psychicky chorého človeka, ktorý kedysi pracoval ako jadrový expert v Jaslovských Bohuniciach, sa stalo mesto Trnava. „Opatrovník s nebohým komunikoval len cez dvere. Situácia sa začala vyvíjať dobrým smerom, už to vyzeralo, že opatrovník si vytvoril s pánom Františkom bližší vzťah, aj keď len cez dvere. Napokon to však dopadlo inak,“ doplnil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 16. novembra 2011 15:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.