reklama

Trnavské kvarteto sa predstaví unikátnym koncertom barokovej hudby

Posledná streda pred Vianocami bude patriť v Malej synagóge unikátnemu koncertu barokovej hudby, na ktorom bude diela autorov J. Ph. Telemanna či G. B. Sammartiniho interpretovať Trnavské kvarteto spolu so svojim hosťom, hobojistkou Zuzanou Grejtákovou.

Trnavské kvarteto pôsobí v Trnave prvý rok v zložení Katarína Zacharová (1. husle), Milan Horák (2. husle), Ľubomír Škumát (viola) a Jaroslav Kaba (violončelo). Kvarteto sa vo svojej práci zameriava najmä na štúdium a interpretáciu diel barokových skladateľov. Členovia kvarteta čerpajú zo svojich skúseností nadobudnutých počas pôsobenia v rôznych telesách (Pražský komorný orchester, Bratislavské kvarteto, Komorný orchester Technik, Hedmarken Symfoniorkester, Toneheim kammerorkester, Trnavský komorný orchester).
Počas svojej len ročnej existencie má za sebou účinkovanie na rôznych kultúrnych podujatiach v Trnave ako aj mimo nej, v auguste 2011 sa predstavilo na svojom prvom samostatnom koncerte pre verejnosť v Trnave.

Tohtoročnú umeleckú sezónu ukončujeme unikátnym vianočným koncertom, na ktorom návštevníkom predstavíme koncerty velikánov akými boli Telemann, Sammartini či Corelli. Našou ambíciou bolo počas sviatočného obdobia priniesť do Trnavy barokové umenie pre nadšencov klasickej hudby. Pre tento koncert sme nadviazali spoluprácu s hosťujúcou sólistkou,  mladou talentovanou hobojistkou Zuzanou Grejtákovou“, vysvetľuje Katarína Zacharová, umelecká vedúca Trnavského kvarteta.

Koncert sa uskutoční v priestoroch Malej synagógy na Haulíkovej ulici v stredu 21. decembra so začiatkom o 19. hodine. Vstupné je 7 eur. Výťažok zo vstupného bude venovaný na charitatívne účely. Vstupenky si môžete zakúpiť aj na tejto adrese.

Ulož ako PDF
Napísal 18. decembra 2011 10:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.