reklama

Prvým Trnavčanom narodeným v roku 2012 je Róbert Trepáň

Posledným narodeným Trnavčanom v roku 2011 sa stal Florian Pölzmann. Chlapček s mierami 4100 gramov a 51 centimetrov sa narodil 30. decembra o 9.30 hodine a je tretím dieťaťom mamičky Soni.

Keď mi sestričky povedali, že príde pán primátor, bola som veľmi rada. Bol to práve pán Butko, ktorý nás s manželom oddával na trnavskej radnici pred pätnástimi rokmi,“ zaspomínala si pani Pölzmannová.


Manželov Pölzmannovcov oddával práve primátor Butko

Prvé dieťa s trvalým pobytom v Trnave sa narodilo Zuzane Trepáňovej. Prvorodička priviedla na svet synčeka Róberta (3040 gramov, 50 cm) na Nový rok 1. januára o 9.40 hodine. Chlapček zatiaľ leží v inkubátore, preto si ho minidelegácia z trnavskej radnice nemohla obzrieť.


Prvého Trnavčana priviedla na svet Zuzana Trepáňová

Absolútne prvým novorodeniatkom v trnavskej pôrodnici bol Šimon Živický zo Serede. Mamičke Darine Mockerovej sa narodil 1. januára o 7.50 hodine s mierami 3500 gramov, 51 centimetrov.


Primátor Butko drží v rukách prvé dieťa narodené v trnavskej pôrodnici v roku 2012 – Šimona Živického

V duchu tradície prišiel šťastné mamičky a ich deti navštíviť aj primátor Vladimír Butko. Priniesol vecné aj finančné dary. Poslednému dieťaťu narodenému v starom roku odovzdáva trnavská radnica 70 eur, rodičia prvého Trnavčana si prilepšia o 200 eur.

Momentálne máme na oddelení osem novorodeniatok. Silvester bol pokojný bez jediného pôrodu, na Nový rok prišlo na svet hneď päť detí,“ skonštatovala vrchná sestra Emília Solíková.

S manželkou máme päť detí, vďaka jednému z nich máme v rodine aj jedno vnúčatko. Deti sú tým najkrajším darom, aký môže človek v živote dostať,“ poznamenal Vladmimír Butko skúsene pestujúc jedno z čerstvo narodených detí.

Ulož ako PDF
Napísal 2. januára 2012 13:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prvým Trnavčanom narodeným v roku 2012 je Róbert Trepáň”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.