reklama

Prvým Trnavčanom v tomto roku je Roman Rapant

Prvým Trnavčanom narodeným v roku 2011 je Roman Rapant, prvé dieťa Marcely a Romana Rapantovcov. Na svet prišiel až po pätnástich hodinách nového roka, vážil 3340 gramov, meral 50 centimetrov. Primátor Trnavy Vladimír Butko mu daroval vkladnú knižku s prvým vkladom 200 eur a zopár praktických maličkostí.

Primátor V. Butko s prvým Trnavčanom narodeným v roku 2011 v náručí

,,Bol to spontánny pôrod bez akýchkoľvek komplikácií, dieťatko bolo vo veľmi dobrom stave, mamička sa cítila primerane,“ zhodnotil príchod prvého Trnavčana zástupca primára gynekologicko-pôrodníckej kliniky Fakultnej nemocnice v Trnave Ondrej Lachký.
Aj keď sa na začiatku roka zdalo, že detičkám sa na tento svet príliš nechce, popoludní sa už pôrodníci nezastavili. 1. januára priviedli na svet desať detí pri deviatich pôrodoch, čo bolo v tento deň najviac na Slovensku.

V trnavskej pôrodnici už niekoľko rokov za sebou stúpa pôrodnosť. ,,V uplynulom roku sme mali 1750 pôrodov pri ktorých sa narodilo 1780 detí, mali sme aj 40 párov dvojičiek,“ dodal Lachký.

Posledným narodeným dieťaťom z Trnavy bola v minulom roku Viktória Žitniaková, ktorá sa narodila na Silvestra krátko pred osemnástou hodinou.

Text a foto: RADO BOHUNICKÝ


Ulož ako PDF
Napísal 3. januára 2011 21:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.