reklama

Prvou Trnavčankou v novom roku je Dianka Tokošová

Prvým dieťaťom narodeným v roku 2014 v Trnave sa stala Dianka Tokošová z Trnavy.

Druhé dieťa rodičov Jarmily a Petra prišlo na svet 1. januára o 9.17 hodine. Personál Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Fakultnej nemocnice v Trnave zapísal Dianke po príchode na svet miery 3570 gramov a 51 cm.

Posledný pôrod minulého roka absolvovali na klinike na Silvestra o 17.22 hodine.

Mamičke Magdaléne sa narodil jej druhý syn Dominik s mierami 2980 gramov a 50 cm.

tokosova-1
tokosova-2
Jarmila Tokošová s dcérkou Diankou v spoločnosti primátora Vladimíra Butka

drienik
Posledným Trnavčanom narodeným v roku 2013 sa stal Dominik Drienik

Mamičkám a ich bábätkám prišiel 2. januára zablahoželať na novorodenecké oddelenie aj primátor mesta Vladimír Butko.

Mesto venovalo obom deťom vkladné knižky so sumami 70 a 200 eur.

V úvode nového roka mali lekári a sestričky na trnavskej pôrodnici plné ruky práce.

V prvých dvoch dňoch sme absolvovali už deväť pôrodov, čo je pomerne neobvykle vysoké číslo,“ konštatoval primár Ondrej Lachký.

Podľa slov vrchnej sestry Emílie Solíkovej v Trnave bolo v roku 2013 celkom 1408 pôrodov, čo je o 154 menej ako v roku 2012.

Predpokladáme, že príčinou poklesom počtu pôrodov na našej klinike v minulom roku môže byť aj medializovanie jedného komplikovaného prípadu. Mnohé mamičky sa preto rozhodli porodiť inde, napríklad v Piešťanoch,“ myslí si E. Solíková.

Zástupca primára Ivan Dečkov na margo nepríjemností z minulosti pripomenul, že príroda sa oklamať nedá a v tomto odbore niekedy jednoducho nejdú veci tak, ako by si to všetci želali.

Na základe vlastných poznatkov môžem skonštatovať, že mamičky dostávajú v Trnave profesionálnu zdravotnícku starostlivosť porovnateľnú so zahraničím,“ poznamenal.

Ulož ako PDF
Napísal 2. januára 2014 15:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.