reklama

Gulášik zadarmo a „hviezdna“ Kleopatra prilákali stovky ľudí

Stovky ľudí navštívili v sobotu 28. januára v poradí tretie majstrovstvá Trnavy vo varení kotlového gulášu.

Rekordných 40 tímov sa v slnečnom a mrazivom počasí snažilo v priestoroch pri reštaurácii Trnavský dvor na Zelenečskej ulici presvedčiť porotu, že práve tá ich originálna a dobre utajovaná receptúra je tá najlepšia.

Chladným vzduchom sa šírili najrôznejšie vône, z komínov nad kotlami stúpal dym, a pri amatérskych majstroch kuchároch sa s blížiacim záverom tiesnilo čoraz viac hladných krkov.
Došiel som sem s prázdnym žalúdkom, ale odídem najedený. Jeden gulášik bude namiesto obeda, druhý olovrantový. Keď sa podarí, dám aj tretí a nemusím doma ani večerať,“ usmieval sa pod červené fúzy od gulášu šesťdesiatnik Rudko. So zámerom dobre – a hlavne zadarmo – sa najesť, neprišiel sám. Pri kotloch sa tlačili desiatky fanúšikov pohostenia bez platenia. Niektoré družstvá mali tesne pred odovzdaním vzoriek pre porotu dokonca problém „naškriabať“ zbytky z kotla, keďže väčšinu navareného gulášu už stihli neuvážene rozdať.

VIDEO:

Organizátor akcie, majiteľ Trnavského dvora Július Blažek, zaodetý do kostýmu Obelixa, netajil s priebehom akcie spokojnosť. „Máme tu 40 tímov, prišlo veľmi veľa ľudí, počasie je ako na objednávku,“ hodnotil.

Lákadlom tretieho pokračovania majstrovstiev bola aj prítomnosť známej televíznej postavičky – Martinky z Turca. Organizátori síce sľubovali, že „Kleopatru“ bude sprevádzať aj jej matka, tá však napokon pre bolesti zubov do Trnavy neprišla.

Poslali sme pre ňu Mercedes. Osobný šofér ju priviezol z Turca a vyložil priamo pred podnikom. Množstvo návštevníkov prišlo na akciu práve pre to, aby ju videli na vlastné oči,“ poznamenal Blažek.

Martinke sa dostalo cti byť súčasťou hodnotiacej poroty. „Niektoré guláše boli dobré, možno tak štyri – päť. Ale dva, do ktorých naliali víno, boli vyslovene hnusné,“ skonštatovala, nevšímajúc si záujem prítomných divákov. Každý si chcel televíznu „hviezdu“ odfotiť alebo nakrútiť na telefón.

Prvé miesto z 3. ročníka majstrovstiev Trnavy vo varení kotlového gulášu si odniesol tím Dlhý, široký, bystrozraký, druhý najvyšší počet bodov od hodnotiacej komisie získali Alky Fans z Červeníka, pohár pre tretieho sa ušiel pre Piváreň Spartak.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 28. januára 2012 19:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Gulášik zadarmo a „hviezdna“ Kleopatra prilákali stovky ľudí”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.