reklama

Divadelná ulica praskala vo švíkoch, na Trnavský rínek prišli stovky ľudí

Až nečakaný záujem prejavili Trnavčania a návštevníci centra o obnovenú premiéru klasického rínka v centre mesta.

Divadelnú a Františkánsku ulicu v sobotu zaplnili štyri desiatky predajcov a stovky návštevníkov.

Veľký záujem príjemne prekvapil nielen predajcov, ale aj samotné organizátorky Mirku Hlinčíkovú a Júliu Oravcovú.

Toto sme naozaj nečakali. Ešte ráno sme mali pochybnosti a obavy, či naša akcia ľudí zaujme. Veľmi sa tešíme a sme radi, že prišlo také množstvo ľudí. Premiéra sa vydarila, a preto sme rozhodnuté pokračovať aj v budúcnosti,“ vyjadrili sa spokojné organizátorky.

Ďalší rínek by sa mohol uskutočniť v centre Trnavy už na jeseň.

rinek-32
Návrat rínka do centra sa stretol s pozitívnym ohlasom

Prvé desiatky návštevníkov prichádzali do uličiek starého mesta ešte pred otvorením rínka. Predpoludním sa na Divadelnej takmer nedalo hýbať.

Rínek poslúžil nielen na dobrý nákup pekných a príjemných, často ručne vyrábaných vecí, jedla či nápojov a domácich dobrôt.

Stal sa, tak ako tomu bolo v minulosti, aj miestom stretnutí starých známych.

Priestor na rínku dostali aj deti – atmosféru akcie dotvorili tvorivé dielne, súťaže a divadielka pre najmenších na nádvorí susediaceho Spolku sv. Vojtecha. Návštevníci rínku si vychutnali aj nádherné rozprávanie Branislava Jobusa o veciach skutočných, menej skutočných alebo aj úplne vymyselných.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 22. júna 2013 16:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Divadelná ulica praskala vo švíkoch, na Trnavský rínek prišli stovky ľudí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.