reklama

Divadelná ulica praskala vo švíkoch, na Trnavský rínek prišli stovky ľudí

Až nečakaný záujem prejavili Trnavčania a návštevníci centra o obnovenú premiéru klasického rínka v centre mesta.

Divadelnú a Františkánsku ulicu v sobotu zaplnili štyri desiatky predajcov a stovky návštevníkov.

Veľký záujem príjemne prekvapil nielen predajcov, ale aj samotné organizátorky Mirku Hlinčíkovú a Júliu Oravcovú.

Toto sme naozaj nečakali. Ešte ráno sme mali pochybnosti a obavy, či naša akcia ľudí zaujme. Veľmi sa tešíme a sme radi, že prišlo také množstvo ľudí. Premiéra sa vydarila, a preto sme rozhodnuté pokračovať aj v budúcnosti,“ vyjadrili sa spokojné organizátorky.

Ďalší rínek by sa mohol uskutočniť v centre Trnavy už na jeseň.

rinek-32
Návrat rínka do centra sa stretol s pozitívnym ohlasom

Prvé desiatky návštevníkov prichádzali do uličiek starého mesta ešte pred otvorením rínka. Predpoludním sa na Divadelnej takmer nedalo hýbať.

Rínek poslúžil nielen na dobrý nákup pekných a príjemných, často ručne vyrábaných vecí, jedla či nápojov a domácich dobrôt.

Stal sa, tak ako tomu bolo v minulosti, aj miestom stretnutí starých známych.

Priestor na rínku dostali aj deti – atmosféru akcie dotvorili tvorivé dielne, súťaže a divadielka pre najmenších na nádvorí susediaceho Spolku sv. Vojtecha. Návštevníci rínku si vychutnali aj nádherné rozprávanie Branislava Jobusa o veciach skutočných, menej skutočných alebo aj úplne vymyselných.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 22. júna 2013 16:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Divadelná ulica praskala vo švíkoch, na Trnavský rínek prišli stovky ľudí”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.