reklama

Trnavský rínek s prívlastkom vianočný premiérovo pod strechou synagógy

AKTUALIZOVANÉ

Ani sychravá a usmoklená mikulášska sobota neodrádza Trnavčanov od návštevy prvého Trnavského rínku umiestneného pod strechou. Do Synagógy – Centra súčasného umenia na Halenárskej ulici prichádzali už od krátko po otvorení Vianočného Trnavského rínku stovky návštevníkov.

Okrem „zastrešenia“ je ďalšou novinkou vstupné vo výške 2 eurá. „Všetky peniaze zo vstupného poputujú na dobročinné účely vybraným subjektom, ale aj adresne konkrétnym rodinám, ktoré vyberieme po komunikácii zo sociálnym odborom mestského úradu,“ pripomenula jedna z organizátoriek Mirka Hlinčíková z n.o. Bronco.

Organizátori napokon vyzbierali 4300 eur a odhadujú, že akcie sa zúčastnilo približne tritisíc ľudí. Deti a dôchodcovia benefičné vstupné neplatili, niektorí však prispeli na dobrú vec a zbierku podporili, aj keď nemuseli.

O rozdelení peňazí zo vstupného budú informovať. Financie chcú darovať ešte pfred Vianocami.

Pod strechou synagógy Návštevníkov ponúkalo svoj originálny tovar viac ako tridsať vybraných predajcov. Na rínkových stolíkoch sme nachádzali notesy, denníčky, tričká, knihy, šperky, štrikované čiapky a šály, hračky, obrázky alebo detské oblečenie.

V ponuke bol aj med od včelára, oblátky, orechy a domáce džemy. Na dvore pred objektom vznikla zóna jedla, návštevníci si pochutnávali na punči s ovocím, koláčoch, boršči, chlebe opečenom na šporhelte a Rínkovníkoch – benefičných koláčikoch.

Vianočný Trnavský rínek spestril aj sprievodný kultúrny program s vystúpeniami niekoľkých hudobníkov.

Brány Rínku boli otvorené až do 19. hodiny.

FOTOGALÉRIA:

rinek-synag-9
rinek-synag-3

rinek-synag-2

rinek-synag-1

rinek-synag-14

rinek-synag-13

rinek-synag-12

rinek-synag-11

rinek-synag-10a

rinek-synag-10
rinek-synag-8

rinek-synag-7

rinek-synag-6

rinek-synag-5

rinek-synag-4

Ulož ako PDF
Napísal 6. decembra 2014 12:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.