reklama

Vianočný Rínek bude premiérovo na Nádvorí. Už v sobotu a so zaujímavým programom

V sobotu 15. decemmbra 2018 v čase od 10.00 do 19.00 hod. sa uskutoční vianočný Trnavský rínek – tentokrát premiérovo v priestoroch Nádvoria na Štefánikovej ulici.

Príďte sa na Rínek vianočne naladiť a potešiť krásnymi vecami. Auto nechajte doma a ak vás aj po ceste do centra mesta vyštípe mráz, určite vás zahreje niečo dobré: varené víno, poctivý punč plný ovocia alebo horúce limonády a čokoláda.

Pochutnať si môžete aj na koláčikoch, medovníkoch, topeničkách pripravených na peci, ale i fazuľovej polievke z reštaurácie Akadémia.

Polievka bude servírovaná vonku ako „benefičný špeciál“, pričom výťažok z jeho predaja sa pridá k sume vyzbieranej z dobrovoľného vstupného.

Nezisková organizácia Bronco, organizátor Trnavského rínku, sa rozhodla aj touto formou pomôcť ľuďom v núdzi. Vyzbierané peniaze venuje Trnavskej Arcidiecéznej charite, ktorá ich použije pri práci v nízkoprahovom Centre pomoci človeku.

“Veríme, že týmto spôsobom pomôžeme aspoň malou trochou ľuďom, ktorí sa často nie vlastnou vinou ocitli v zlých životných podmienkach,“ hovoria organizátori.

Ilustračné foto: Kamarian Photography

Trnavský rínek bude vianočne pohodový a veselý – vianočnú atmosféru doladia trnavská Gypsy Elegance, jazzové Stringbow Trio, veľkolepý SwinGang, DJ Potkan a celodenný program o 18.30 hod ukončia spevácke detské zbory.

Predajcov nájdete vo viacerých priestoroch Nádvoria – v kultúrnom centre Malý Berlín, v komunitnom centre Kubik a v dvoch prízemných presklených galériách v rámci Nádvoria. Vonku pod platanmi a svetielkami sa bude sústrediť gastro zóna.

Organizátori si pre návštevníkov Rínku pripravili vo svojom stánku aj niekoľko prekvapení v podobe originálnych smaltovaných či keramických hrnčekov a plátených vianočných tašiek s obľubeným motívom trnavského mestečka.

Za povšimnutie určite stoja aj vianočné pohľadnice s originálnymi ilustráciami od ilustrátorky Kataríny Ilkovičovej, ktorými potešíte svojich blízkych.

Počas celého dňa budú pre deti i dospelých pripravené tvorivé dielne na výrobu vianočných ozdôb, recykovaných peňaženiek a opaskov či látkových vreciek zo záclon. Dozviete sa aj, ako sa slávia Vianoce v rôznych kútoch sveta.

Organizátori upozorňujú, že vstup na vianočný Trnavský rínek bude zo Štefánikovej ulice.

(ts)

Program vianočného Rínku:

HUDOBNÝ PROGRAM

11.00 Gypsy elegance – temperamentná kapela z Trnavy, ktorá zahrá staré i nové šlágre a rozveselí 

13:00 Stringbow Trio – jazzové trio 

15:00 SwinGang – swingová hudba z 30. a 40. rokov 20. storočia a hudba Manouche (inšpirovaná dvojicou Django Reindardt a Stephane Grappelli).

17:00 DJ Potkan 

18:30 Detské spevácke zbory

TVORIVÉ DIELNE

9.00 – 11.00 VIANOCE OKOLO SVETA – Language Siesta si pre vás pripravila rozličné tvorivé hry a aktivity spojené s vianočnými zvykmi po celom svete.

11.00 – 13.00 VIANOČNÍ ANJELIKOVIA – s lektorkami z Klubu zručných žien si vyrobíte vianočných anjelikov na stromček či halúzky.

13.00 – 15.00 RECYKLOVANÁ PEŇAŽENKA – vlastnú recyklovanú peňaženku si vytvoríte s PureLove – stačí tetrapak od mlieka a šikovný nápad :)

15.00 – 17.00 Malé veci. – vám ukážu ako ekologicky zabaliť vianočný darček, ako si ušiť vrecko zo starej záclony a nekupovať zbytočné papiere, ktoré sa použijú iba raz.

17.00 – 19.00 Kolokolo Vás naučia ako si zo starých duší a plášťov z bicykla vytvoriť originálny Vianočný darček pre svojich blížnych – opasok.

Vianočný Trnavský rínek organizuje Bronco n.o. v spolupráci s mestom Trnava a Nádvorím.

Ulož ako PDF
Napísal 14. decembra 2018 0:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vianočný Rínek bude premiérovo na Nádvorí. Už v sobotu a so zaujímavým programom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.