reklama

Tradícia pokračuje: Vianočný Trnavský rínek bude opäť v Synagóge na Halenárskej v sobotu 10. decembra

Už v sobotu 10. decembra 2016 sa pod strechou Synagógy – Centra súčasného umenia na Halenárskej 2 v Trnave rozžiaria vianočné svetielka a zasnežia papierové vločky. Čarovná atmosféra Vianočného Trnavského rínku, ktorý na dobrovoľníckom princípe organizuje n. o. Bronco, sa z Kapitulskej ulice presťahuje do susednej veľkej synagógy. V čase od 10.00 do 19.00 hodiny si v nej budete môcť nakúpiť krásne vianočné darčeky, ochutnať punč s ovocím, pochutnať si na koláčikoch či horúcich waffliach s čokoládou a hlavne sa stretnúť s priateľmi a známymi.

Krásne a slovenské

V zrekonštruovaných priestoroch synagógy bude svoje produkty ponúkať viac ako tridsať predajcov. „Aj keď bude Vianočný rínek o niečo komornejší, snažili sme sa zostaviť výber predajcov tak, aby bol naozaj pestrý, voňavý a vianočný,“ vysvetľuje Júlia Č. Oravcová.

Na Trnavskom rínku tak nájdete originálne kúsky na oblečenie: tričká, ktoré svietia v tme alebo pískajú po stlačení; krásne farebné šaty a štrikované doplnky pre deti i dospelých, ktoré rozveselia sivé dni; detské čiapky, tepláky a mikiny a iné vecičky vyrobené z mäkkých materiálov na Slovensku.

Nájdete tu aj tipy na drobné darčeky: náušnice, náhrdelníky alebo šperky z betónu či textilu, detské knižky, pohľadnice a plagáty, či smaltované šálky s veselými nápismi a hračky. Okrem toho si môžete nakúpiť všakovaké voňavé prírodné mydielka, vianočné dekorácie a iné produkty.

rinek-vian

Ilustračné foto

Poctivý punč a čokoládové waffle

Čo by bol Trnavský rínek bez dobrého jedla a voňavých nápojov? Na dvore synagógy si budete môcť pochutnať na skvelých grilovaných sendvičoch, hustej horúcej polievke alebo na peci pečených chlebíkoch s husacou masťou.

Ak snívate o čokoládových waffliach, makovej štrúdli alebo mäkkučkom cheesecaku, všetky tieto radosti tu nájdete tiež. Okrem toho si budete môcť kúpiť kvalitný med od včelára a čerstvý mak. Zahreje Vás poctivý punč s lesným ovocím, varené víno, horúca čokoláda z pravej čokolatiery alebo sirupové limonády.

Hudba a tvorivé dielne

Počas rínku v priestoroch synagógy navodia príjemnú atmosféru aj rôzne hudobné vystúpenia. Rínek hudobne otvorí veselé BON – BON trio s priesňami z parížskych kaviarní plných emócií a silných melódií a to i vo vianočnom tóne.

So swingovou hudbou z 30. a 40. rokov 20. storočia sa predstaví bratislavská SwinGang kapela a na záver vystúpi trnavské zoskupenie Gypsy Elegance, vďaka ktorým si budete môcť vypočuť známe vianočné šlágre.

“Na Vianočnom rínku budú mať samozrejme svoje miesto i tvorivé dielne a rôzne workshopy, kde si môžu rodiny s deťmi vyrobiť veselé vianočné dekorácie a darčeky,” dopĺňa Matúš Hlinčík.

Trnavský rínek myslí i na slabších

Nie každý si môže dovoliť mať pekné Vianoce plné darčekov a dobrého jedla. Organizátori sa preto rozhodli, že aj tohtoročný Vianočný rínek sa bude niesť v benefičnom duchu.

“Na každom z Rínkov dávame priestor viacerým neziskovým organizáciám, ktore sa venujú sociálne slabším rodinám, alebo rodinám, v ktorých kvôli ťažkému zdravotnému problému nie je peňazí nazvyš,” vysvetľuje Miroslava Hlinčíková.

Každý návštevník zaplatením vstupného vo výške 2 eur (vstupné nemusia platiť deti a dôchodcovia) prispeje na pomoc sociálne slabším, aby aj oni mali krajšie Vianoce.

Organizátori Rínku s pomocou neziskových organizácií prerozdelia vyzbieranú sumu konkrétnym rodinám, o čom budú následne informovať v lokálnych médiách.

Príďte si aj vy užiť čarovnú vianočnú atmosféru do jedinečného priestoru synagógy, stretnúť priateľov a známych a nájsť krásne darčeky pre Vašich blízkych.

vianocny-rinek2016

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2016 10:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Tradícia pokračuje: Vianočný Trnavský rínek bude opäť v Synagóge na Halenárskej v sobotu 10. decembra”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.