reklama

Pred novou riaditeľkou mestskej televízie Dáliou Šaškovičovou stojí viacero výziev

Začiatkom decembra 2011 nastala na riaditeľskom poste Mestskej televízie Trnava (MTT) zmena. Po desiatich rokoch opustil vedúcu pozíciu šéfa Peter Chmela, jeho nástupkyňou sa stala PhDr. Dália Šaškovičová.

Novú riaditeľku MTT, ktorá svoju doterajšiu dráhu spájala najmä s pôsobením v trnavských rádiách „T“, Forte, Naj, či celopološnom Twiste, neskôr Vive, a šéfovala aj kancelárii ministra dopravy, čaká viacero výziev.

Medzi jej priority patrí stabilizácia programovej štruktúry, redakčného tímu, zvýšenie diváckeho záujmu, ako aj analýza fungovania celej televízie.


Nová šéfka MTT Dália Šaškovičová

Po relatívne krátkom čase od nástupu na riaditeľskú stoličku zavádza kolektív pod vedením Dálie Šaškovičovej niekoľko zmien. Tou prvou je rozšírenie najsledovanejšej relácie Trnavský magazín o druhú premiéru.

Doteraz vysielala MTT jeden premiérový Trnavský magazín týždenne, vždy v pondelok. Od začiatku februára vysielame každý týždeň dve premiéry – prvú v pondelok, druhú vo štvrtok, vždy so začiatkom o 18. hodine. Po skončení pondelňajšieho magazínu budeme vysielať novú pravidelnú reláciu nazvanú Mám Trnavu rád. Predstavujeme tu úspešných ľudí, ktorí sa v Trnave narodili alebo tu pôsobia. Základnou motiváciou relácie je, aby si diváci – Trnavčania vytvorili pozitívny vzťah k svojmu mestu, prípadne svoj vzťah ešte upevnili. Portéty úspešných ľudí majú byť pre divákov zároveň motiváciou, aby sa aj oni pokúsili niečo zaujímavé v živote dosiahnuť. Premiérový diel odvysielame v pondelok 13. februára o 18.30 hodine a predstavíme viceprimátorku mesta Kvetoslavu Tibenskú. Myslím si, že diváci sa majú na čo tešiť,“ pozýva k obrazovkám riaditeľka MTT.

Reláciu Mám Trnavu rád bude televízia vysielať v premiére každý pondelok po skončení Trnavského magazínu.

MTT po čase obnovuje aj výrobu diskusného Štúdia. Podľa Šaškovičovej bude tento program vysielaný v premiére vždy v utorok o pol siedmej večer. „Relácia bude trvať 30 minút. S pozvanými hosťami chceme otvárať aktuálne témy týkajúce sa mesta Trnava a blízkeho regiónu. Moderátorom diskusného Štúdia bude Branislav Sokol,“ predstavuje ďalšiu novinku zo zákulisia MTT.

Ročný rozpočet trnavskej televízie je 74-tisíc eur ročne. Ako tvrdí Dália Šaškovičová, s takýmto balíkom peňazí sa zázraky robiť nedajú. „Samozrejme, máme možnosť navýšiť svoj rozpočet o príjmy z reklamy, v súčasnej dobe to však nie je vôbec jednoduché. Navyše, zatiaľ nemáme na pozícii reklamného manažéra žiadneho človeka,“ pripomína.
Redakčný kolektív tvorí okrem riaditeľky jediný stály zamestnanec – šéfredaktorka Martina Šimonová. Traja kameramani a štyria ďalší redaktori pracujú pre televíziu externe. „Radi by sme náš tím rozšírili, ale rozpočet je daný. Musíme sa naučiť žiť z toho, čo máme k dispozícii,“ konštatuje.

Cieľom novej šéfky MTT je sprevádzkovať internetové vysielanie. Verí, že týmto krokom by pritiahli aj mladšiu divácku generáciu. „V neposlednom rade by bol náš program dostupný aj pre tých divákov, ktorí dnes nemajú možnosť naladiť si našu televíziu. V súčasnosti poskytujeme divákom na internete iba archívne vydania jednotlivých relácií, no radi by sme v budúcnosti išli cez web aj naživo,“ pripomína.

V súvislosti s plánovaním ukončením terestriálneho vysielania stojí pred novou riaditeľkou aj jedna dôležitá technická výzva. Bude musieť zabezpečiť ďalšie šírenie signálu. V súčasnosti môžu sledovať MTT abonenti analógového vysielania UPC, zákazníci spoločnosti SWAN, a tiež majitelia klasických televíznych antén. Analógové frekvencie však bude mať MTT k dispozícii len do konca tohto roka. Ak si dovtedy nezabezpečí šírenie cez digitálny vysielač, tak reálne nebude jej vysielanie pre divákov dostupné.

Máme prakticky len dve možnosti – tou prvou je zakúpiť a fyzicky si postaviť vlastný digitálny vysielač. Druhou alternatívou je pridať sa do jestvujúceho multiplexu a platiť poplatky. V súčasnosti obe možnosti zvažujeme, momentálne komunikujeme s dvomi prevádzkovateľmi multiplexu,“ vysvetľuje.

Mesto Trnava zaradilo do rozpočtu pre rok 2012 sumu 48-tisíc eur na nákup digitálneho vysielača. Či napokon MTT do tejto investície pôjde, zatiaľ nie je z vyjadrení šéfky televízie isté. „Hoci zdroje na nákup vysielača reálne v rozpočte sú, problém vidím v ďalšom financovaní jeho prevádzky. Už dnes je rozpočet televízie poddimenzovaný a neviem si dobre predstaviť, ako by sme dokázali vyfinancovať ďalšie náklady súvisiace s prevádzkovaním vysielača ako sú poplatky za šírenie signálu, servis a podobne,“ uzatvára Dália Šaškovičová.

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2012 19:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pred novou riaditeľkou mestskej televízie Dáliou Šaškovičovou stojí viacero výziev”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.