reklama

Rada predĺžila Mestskej televízii analógovú licenciu o jeden rok

Do konca roku 2011 môže Mestská televízia Trnava (MTT) prenášať svoj signál prostredníctvom analógovej frekvencie na základe rozhodnutia Rady pre vysielanie a retransmisiu.
Portálu trnava-live.sk to potvrdil riaditeľ televízie Peter Chmela.

MTT hrozilo, že v súvislosti s prechodom na digitálne vysielanie stratí možnosť prenosu signálu cez klasický terestriálny vysielač 31. decembra tohto roku.

Foto: archív MTT

„Očakávame však, že lehota bude predĺžená. Máme predbežný prísľub o pokračovaní vysielania v analógu o ďalší jeden rok,” uviedol v druhej polovici októbra Chmela. Zároveň pripomenul, že „situáciu by mohol v budúcnosti vyriešiť vlastný digitálny vysielač. Náklady na jeho zakúpenie predstavujú asi 50 až 60-tisíc eur. Tieto peniaze MTT nemá a nie sú ani vyčlenené vo výdavkovej časti navrhovaného rozpočtu mesta na budúci rok“.

Tlačový tajomník mesta Trnava Pavol Tomašovič poznamenal, že rozhodnutie o zakúpení digitálneho vysielača bude na poslancoch nového mestského zastupiteľstva. “V rozpočte na rok 2011 bude priestor na prípadné operatívne riešenie takejto situácie. Myslím si, že v prípade potreby je možné vysielač pre digitálne šírenie signálu zakúpiť aj na splátky či spolupodieľať sa na financovaní zariadenia s okolitými lokálnymi televíziami.“

MTT si v súčasnosti okrem majiteľom klasických televíznych antén môžu v meste naladiť len abonenti dvoch operátorov – UPC a SWAN-u. Podľa odhadov ide približne o 7500 domácností.

Ulož ako PDF
Napísal 22. decembra 2010 9:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.